Спеціальні потреби

Видобування нафти і газу пов’язане із землетрусами


Нові дослідження американських сейсмологів вказують на зв’язок між методом видобування нафти і газу із більшою кількістю землетрусів у районах, які звичайно не вважаються сейсмічно активними.

Не є чимось надзвичайним те, що певні аспекти видобування нафти і газу можуть довести до невеликих землетрусів. Однак ця проблема стає дедалі актуальнішою у зв’язку із швидким розвитком у Сполучених Штатах видобування газу і нафти.

Головною причиною цього є застосування нового методу, відомого як гідравлічний розрив пластів або фракінґ. Цей процес полягає в нагнітанні у породи на великій глибині великої кількості води, піску і хімікатів.

Розірвані таким способом тверді породи звільняють газ. Тей метод пов’язаний з великою кількості води, яка залишається на великій глибині.

Вже десятки років тому вчені дійшли однозначного висновку, що така діяльність може спричинити землетруси. Це набуває більшого значення, зокрема у США, де протягом останніх кількох років такий метод добування газу і нафти переживає швидкий розвиток.

Експерти вказують на штат Оклагома, де до 2008 року були один-два невеликі землетруси протягом року. Тепер така кількість поштовхів землі трапляється протягом одного дня.

XS
SM
MD
LG