Спеціальні потреби

Чи загрожує Манафорту тюремне ув’язнення?


Пол Манафорт

Згідно з публікацією у виданні The Washington Post, яка з’явилася у п’ятницю, тепер вже екс-голова передвиборчого штабу кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа - Пол Манафорт та члени його команди під час роботи на Віктора Януковича приїжджали у Вашингтон для зустрічей із представниками Державного департаменту та іншими офіційними особами, аби переконати їх, що Янукович є прозахідним політиком.

Ключовим тут є слово Вашингтон. Манафорт не зареєструвався в якості іноземного агента згідно із Законом про реєстрацію іноземних агентів.

Як пояснив вашингтонський юрист Джін Берд, цей факт може загрожувати Манафорту … тюремним ув’язненням.

«Згідно зі законом, якщо ти працюєш на користь іноземної організації і залучений в політичну діяльність на території Сполучених Штатів, ти маєш зареєструватися. До політичної діяльності входять розмови з американськими законодавцями, урядовими особами», - зазначив юрист.

Ось чому Манафорту може загрожувати тюремне ув`язнення. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Джін Берд сказав, що навіть друк газети, публічні промови, навіть консультації на користь іноземної організації чи особи – це все може вважатися політичною діяльністю.

За його словами, якщо Манафорт працював радником Януковича на території України, то на нього цей закон не розповсюджується. Але якщо він робив це на території США, то мав зареєструватися в якості іноземного агента.

Джін Берд розповів, що цей закон був прийнятий у 1938 році з метою запобігти іноземній пропаганді, на той час, в основному, нацистській пропаганді.

«Тоді було винесено 38 тюремних вироків. Це кримінальний закон», - наголосив юрист.

Найбільш відомим нещодавнім випадком, як зазначив Берд, було винесення тюремного вироку на 1 рік та виплати великого штрафу конгресмену з Мічигану Марку Сілджандру в 2010-му році.

«Сілджандру визнав, що працював на ісламську благодійну організацію, щоб зняти її зі списку терористичних організацій, не зареєструвавшись, а також визнав, що сховав виплати від цієї організації через власну благодійну організацію», - розповів юрист Джін Берд в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки».

Дивіться також: Розбираємося: Як "Гроші Януковича" струсонули вибори у США і що буде далі?

Розбираємося: Як "Гроші Януковича" струсонули вибори у США і що буде далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

XS
SM
MD
LG