Спеціальні потреби

Суд : Меннінґ може отримати 136 років в’язниці


Суд : Меннінґ може отримати 136 років в’язниці
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Суд : Меннінґ може отримати 136 років в’язниці

Винесений вирок у справі колишнього рядового американської армії Бредлі Меннінґа. Військовий суддя полковник Деніс Лінд визнала його винним у шпигунстві за надання сотень тисяч файлів, які містять державну таємницю, скандальному сайту Вікілікс. Звинувачення у допомозі ворогу з Меннінґа були зняті.

Після трьох років під вартою, у тому числі тривалого перебування в одиночній камері, Бредлі Меннінґу винесено вирок. Його визнали винним у шпигунстві. За звинуваченням у більш серйозному злочині - допомозі ворогу - він був визнаний невинним. Втім, лише за шпигунство Меннінґ може отримати до 136 років у в’язниці. Деякі з файлів, вкрадених Меннінґом, були знайдені у приміщенні, де ховався Осама бін Ладен.


Сам Меннінґ покаявся і визнав свою провину за найбільший в історії американської розвідки витік секретної інформації. 700 тисяч файлів він надіслав до сайту Вікілікс під час своєї служби в Іраку. Серед файлів - відео із зображенням нападу американського вертольота на цивільних у Багдаді.

На захист 25-річного Меннінґа відтак стали ліберально налаштовані активісти. В ранок оголошення вироку, як і під час впровадження справи, вони вийшли з акцією протесту під стіни бази Форд Мід, де проходили слухання. Прихильник Меннінґа Емма Кейп каже, що він озвучив прагнення американців зберегти свободу інформації, демократію, відповідальність лідерів США перед народом, а також пряме народне управління.

Втім, в очах американського уряду Меннінґ – зрадник, заявив колишній речник Міністерства оборони США Джефрі Ґордон. Він піддав ризику як життя американських військових, так й інтереси країни:

«Ми в епіцентрі конфлікту 21 століття. І цей конфлікт має ідеологічний характер. Якщо ти соромиш на весь світ Сполучені Штати, і країна виглядає погано в очах усього світу, це вже - ворожі дії. Це така асиметрична війна. Меннінґ став передовим бійцем проти своєї власної країни».
В очах американського уряду Меннінґ – зрадник, який піддав ризику як життя американських військових, так й інтереси країни
Джефрі Ґордон, колишній речник Міністерства оборони США

Захисники Меннінґа намагались представити підсудного, як молодого наївного чоловіка з добрими та гуманними намірами. З часу його арешту три роки тому поступово з’являлись подробиці про його емоційні проблеми та незадоволення діями уряду. Чимало експертів взагалі висловили здивування, як з такими настроями Меннінґ міг опинитися в Іраку. За словами колишнього помічника міністра оборони США Леррі Корба:

«Перед його відправленням в Ірак навіть його командир висловив сумніви щодо доцільності цього кроку. «Я не думаю, що ми повинні відправляти цього хлопця, у нього повно психологічних проблем, але нам не вистачає людей», сказав він. Очевидно, якщо ти висилаєш у таке місце людину, якій там взагалі не місце, проблема тобі забезпечена».

"США заохочують критику інших, але не себе" - Путін
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00
Корб та захисники Меннінґа кажуть, що уряд зайшов занадто далеко, висунувши проти нього звинувачення у допомозі ворогу. І хоча за цією статтею він був визнаний невинним, остаточний вердикт доводить, що влада переслідуватиме будь-кого, хто спробує викрити можливі недоліки її політики.

Суд над Меннінґом відбувся на військовій базі Форт-Мід, де розташований головний офіс Агентства національної безпеки. Ця структура переживає власний скандал, пов'язаний з викраденням секретних документів Едвардом Сноуденом.

Етап визначення міри покарання у справі Меннінґа може тривати кілька тижнів. Цілком можливо, що Меннінґ залишиться у в’язниці на все життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG