Спеціальні потреби

Маккейн закликає припинити «неоімперські амбіції» Путіна в Арктиці


Джон Маккейн

Американський сенатор стверджує, що Росія намагається взяти під контроль водні шляхи в Північному Льодовитому океані.

Сенатор Джон Маккейн закликав до активізації співпраці західних союзників у відповідь на те, що він назвав «неоімперськими амбіціями» президента Росії Володимира Путіна в Арктиці та інших регіонах світу, зокрема в Україні.

Республіканський сенатор, який нещодавно відвідав Норвегію, Швецію, Латвію, Литву й Естонію, виклав свою позицію в газеті The East Valley Tribune, що видається в штаті Аризона, який він представляє в Сенаті США.

Маккейн назвав Путіна «антиамериканським автократом», який «вороже ставиться до наших інтересів, зневажливо ставиться до наших цінностей і намагається заперечити той міжнародний порядок, який американські лідери від обох партій підтримували протягом семи десятиліть».

На думку сенатора, «Росія прагне швидко націоналізувати і взяти під контроль нові водні шляхи через Північний Льодовитий океан, які можуть відкритися не тільки для комерційного судноплавства, а й військової та розвідувальної діяльності».

«Російська військова експансія в Арктиці й північній частині Атлантичного океану – за ознаками – є спробою встановити фактичний контроль над цими життєво важливими територіями, так само як це намагається робити Китай в Південно-Китайському морі», - вказує сенатор.

Маккейн стверджує, що реакція США на дії Росії в Арктиці «досі була слабкою».

«Це викликає занепокоєння, оскільки свобода морів є невід'ємною частиною сучасного способу життя, - пише сенатор. - Будь-які дії Росії, які перешкоджають руху в Арктиці, можуть, зрештою, нести загрозу миру в Атлантиці і міжконтинентальним зв'язкам між США і нашими найближчими союзниками і торговельними партнерами в Європі».

На думку Маккейна, для захисту американських національних інтересів в Арктиці необхідно вдихнути нову енергію в американські альянси і партнерства.

«Цього року почався дворічний термін головування США в Арктичній раді, - зазначає він. - Протягом цього терміну нам потрібно зробити одним з наших перших пріоритетів визнання гегемоністських амбіцій Путіна і зміцнення співпраці з нашими арктичними партнерами, щоб не допустити розв'язання Росією нової "великої гри" в Арктиці».

Дивіться також: США та Росія змагатимуться за контроль над Арктикою

США та Росія змагатимуться за контроль над Арктикою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

XS
SM
MD
LG