Спеціальні потреби

Генпрокуратура хоче поставити крапку в резонансних справах


Генпрокурор України Олександр Медведько

Генеральний прокурор Олександр Медведько каже про успіхи слідства у справі Ґонґадзе. За його словами, воно рухається швидше ніж в інших справах, і може завершитися вже влітку. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Комсомольская правда».

"Троє виконавців уже засуджені, (Олексій) Пукач дає свідчення, які, як я вважаю, правдиві. Чому? Тому що вони підтверджуються іншими матеріалами кримінальної справи - свідченнями свідків, висновками експертів. Обіцяю, що в липні-серпні, коли ми плануємо закінчити розслідування, ви дізнаєтеся, чи буде Пукач один притягатися до відповідальності, чи з кимсь іще ", - сказав Медведько.

Також Медведько каже, що хоче поставити крапки в інших резонансних справах. Зокрема, він оголосив, що кримінальні справи щодо колишнього керівника Держуправління Ігоря Бакая закриті, а щодо Руслана Боделана - чекають рішення.

"Їх закривала не Генпрокуратура, а суд. Коли в 2005 році порушили кілька кримінальних справ щодо Ігоря Бакая - в основному про зловживання службовим становищем, підробку документів, - вони практично відразу ж стали оскаржуватися його адвокатами", - нагадав генпрокурор.

За словами Медведька справи «поховав» Печерський суд. Як відомо, останні 5 років Ігор Бакай перебував у Росії.

Крім того, Медведько вважає, що взагалі ж було б правильно, якби усі втікачі повернулися:

"Тоді б ми могли поставити крапку в багатьох кримінальних справах - або направили їх у суд, або закрили, щоб не було політичного підтексту. А щодо Білоконя кримінальна справа не порушувалася».

Також Медведько заперечив політичний підтекст у закритті справи Василя Цушка:

«Слідчий викликав Цушка, і він дав свідчення, які підтвердили, що в його діях не було складу злочину. Виходячи з цього і ухвалено рішення про припинення кримінальної справи. І як би не пов’язували це з політикою – зв’язок відсутній», – вважає генпрокурор.

Як відомо, справу було порушено після спроб захоплення 24 травня 2007 року будівлі Генеральної прокуратури міністром внутрішніх справ Цушком і співробітниками МВС. Його звинувачували у перевищенні службових обов’язків.


XS
SM
MD
LG