Спеціальні потреби

Меркель закликала Захід не втрачати надію в боротьбі за Україну


Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала Захід не втрачати надію в протистоянні з Росією через Україну, яке, за її словами, може виявитися дуже довгим, проте вона запевнила, що Кремлю не вдасться взяти гору в цій боротьбі.

Як заявила Меркель після відвідин саміту «Великої двадцятки» в Брісбені, анексія Криму Росією «поставила під питання весь європейський мирний порядок», а після цього Росія продовжувала «використовувати свій вплив для дестабілізації Cхідної України».

За даними ООН, за сім місяців конфлікту на сході України загинуло вже понад 4 100 людей. Захід звинувачує Росію в розпалюванні кризи за рахунок надання підтримки сепаратистам, що Москва заперечує.

«Хто б міг подумати, що через 25 років після падіння Берлінської стіни, після закінчення «холодної війни», після того, як прийшов край розколу Європи і поділу світу на два табори, щось подібне станеться в самому серці Європи?» - заявила Меркель в своїй промові в Сіднеї.

Меркель, яка провела довгі переговори з Путіним за лаштунками саміту G20, заявила також, що Захід наполегливо працює в напрямку дипломатичного вирішення конфлікту, однак не має наміру відмовлятися і від економічних санкцій проти Москви.

Меркель заявила, що в роботі з Росією Захід повинен вчитися на досвіді історії.

«Ми повинні запастися терпінням перед важкою боротьбою, - зазначила вона. - Мій особистий досвід з історії Німецької Демократичної Республіки показує, що не можна втрачати надію занадто швидко».

«Головна небезпека - це дозволити нас розділити, вбити між нами клин», - сказала Меркель.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG