Спеціальні потреби

Конгрес розгляне санкції проти українських посадовців – Джон Маккейн


Конгрес розгляне санкції проти української влади
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Конгрес розгляне санкції проти української влади

У Конгресі США зростає занепокоєння поступовою «білорусизацією» України. Відомі і впливові конгресмени все більше і більше висловлюють стурбованість політичними переслідуваннями в Україні і виносять це на обговорення колег. Колишній кандидат у президенти США, сенатор Джон Маккейн цього тижня мав нагоду почути про ситуацію в Україні з уст дочки Юлії Тимошенко - Євгенії та колишнього міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка.

Сенатор Маккейн висловив бажання зустрітись з Євгенією Тимошенко ще два місяці тому. Цього тижня ця зустріч стала можливою. Сенатор Маккейн, який перебуває у близьких дружніх стосунках зі своїм колегою по Комітету з міжнародних відносин, а тепер державним секретарем США Джоном Керрі, каже, що у Конгресі все частіше лунають розмови про можливі санкції проти українських посадовців:

«Комітет з міжнародних відносин буде розглядати це питання. Важко сьогодні передбачити, яким буде результат, але ми справді надзвичайно стурбовані ситуацією з порушенням базових прав людини та станом демократії в Україні. Ув’язнення політичних лідерів мало серйозний вплив на громадську думку тут у Конгресі. Ми не віримо, що Тимошенко була засуджена у результаті справедливого судового процесу. І це висновок міжнародних оглядачів не лише тут у Сполучених Штатах».
«Ми б хотіли, щоб президент України відвідав Вашингтон, але дуже складно вітати його тут так довго, як в Україні відбуваються порушення прав людини».
Джон Маккейн, сенатор-республіканець
Сенатор Маккейн наголошує, що Конгрес Сполучених Штатів та уряд дуже стурбовані не лише поводженням з Тимошенко, а повільною ерозією прав людини та збільшенням втручання Росії в справи України:

«Сполучені Штати розуміють важливість України. Це велика країна з стратегічним положенням, і ми розуміємо важливість України для безпеки Сполучених Штатів. Я знаю, що новий державний секретар Джон Керрі дуже стурбований і добре знає і розуміє Україну. Що ми б хотіли бачити це – демократизацію, свободу. Ми хочемо мати хороші взаємини з Україною. Ми б хотіли, щоб президент України відвідав Вашингтон, але дуже складно вітати його тут так довго, як в Україні відбуваються порушення прав людини».

І незважаючи на те, що сенатор Маккейн був республіканським опонентом Барака Обами на минулих президентських виборах, до думки досвідченого політика прислухаються не лише на Капітолійському пагорбі, а й за кілька кварталів від Конгресу - у Білому домі.
  • 16x9 Image

    Мирослава Ґонґадзе

    Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

    З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

    Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

    Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

    У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

    Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG