Спеціальні потреби

Суд щодо MH17 почав розгляд свідчень і доказів про збиття літака


Фотографії чотирьох підозрюваних оприлюднені міжнародним розслідуванням у Нідерландах 19 червня 2019 року.

Суд у Нідерландах, який розглядає звинувачення чотирьох пов’язаних з Росією осіб про причетність до збиття авіалайнера MH17, почав 7 червня визначальний етап слухань.

Чи був рейс MH17 збитий ракетою Бук? Чи була ракета Бук запущена з поля поблизу Первомайського? Чи відіграли в цьому роль звинувачені?

Родичі загиблих пасажирів, більшість яких громадяни Нідерландів, заявляють, що очікують викладу фактів зі свідченнями й доказами стосовно того, як і чому загинули 298 невинних людей.

Процес розпочав роботу 9 березня 2020 року на тлі заяв уряду Нідерландів про відповідальність Росії, яка заперечує висновки слідчих про застосування російської ракетної установки Бук.

Подробиці: Що вирішили на першому етапі процесу в Нідерландах?

В офіційній заяві суду так окреслено головні питання: «Чи був рейс MH17 збитий ракетою Бук? Чи була ракета Бук запущена з поля поблизу Первомайського? Чи відіграли в цьому роль звинувачені?»

Звинувачені:

  • Ігор Гіркін, громадянин Росії, службовець російської Федеральної служби безпеки у відставці, який називав себе "міністром оборони ДНР".
  • Сергій Дубінскій, громадянин Росії, відставний службовець Головного розвідувального управління Міністерства оборони Росії.
  • Олег Пулатов, громадянин Росії, відставний офіцер російської армії.
  • Леонід Харченко, громадянин України, командувач підрозділом розвідки "ДНР".

Підозрюваних судять заочно і лише Олег Пулатов скористався правом захисту, і його інтереси представляють адвокати.

Подробиці: Кого судять і що очікують від процесу щодо MH17?

Авіалайнер Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала Лумпура.

Уламки літака і тіла впали біля села Грабове Донецької області на території контрольованій керованими Росією збройними формуваннями, що воюють проти української армії.

«З одного боку ми хочемо точно знати, що сталося, чому і хто був відповідальний, але ціною за це буде оприлюднення інформації, яка напевне шокуватиме», - цитує Reuters слова Піета Плоеґа, речника родичів загиблих.

Плоеґ наголосив, що важливим є встановлення справедливості і визначення відповідальних в результаті незалежного судового процесу.

Прокуратура Нідерландів каже, що розслідування у справі MH17 триває і, що обвинувачення можуть бути висунуті додатковим підозрюваним, зокрема тим, хто віддав наказ стріляти і підозрюваним операторам ракетної установки Бук.

Тепер на процесі очікують, що після виступів прокурорів 17 і 18 червня, слово отримають адвокати.

Зараз не відомо скільки ще триватиме процес, але суд оголосив, що у вересні можливості для виступу дадуть родичам загиблих.

Дивіться: МН-17: Чи зможе суд встановити справедливість і покарати винних? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG