Спеціальні потреби

Літак Мішель Обами при заході на посадку опинився небезпечно близько до військового літака

  • Голос Америки

Перша леді Мішель Обама

Після інтерв’ю на каналі АВС та серії інших публічних заходів перша леді Америки Мішель Обама поверталась з Нью-Йорка у Вашингтон, де мала приземлитися на повітряній базі Ендрюз. Втім у момент наближення президентського Боїнга 747 до бази він опинився позаду військового вантажного літака С-17. Сталася помилка - диспетчери дозволили літакам наблизитися на занадто малу відстань. За правилами безпеки – це якнайменш п’ять миль. Літак Мішель Обами опинився у трьох милях від С-17.

«Якщо літак опиняється занадто близько позаду іншого, то коливання повітря, яке спричиняє літак попереду, може вплинути на літак позаду так, що той втратить контроль», – говорить військовий пілот у відставці Стів Ґеньярд.

Коли диспетчери зрозуміли помилку, вони попросили екіпаж Боїнга першої леді здійснити кілька маневрів, щоб збільшити відстань між літаками, втім і цього виявилося недостатньо. Літаку пані Обами довелося ще певний час кружляти над повітряною базою, поки С-17 не звільнив посадочну смугу.

Питання повітряної безпеки останнім часом піднімається все частіше.
Лише цього року принаймні сім диспетчерів заснули за виконанням робочих обов’язків. Цього тижня диспетчера у Клівленді звільнили за те, що на робочому місці він дивися кіно.

«Можна подумати, що з такою кількістю інцидентів за останні тижні та місяці, диспетчери мали б бути пильнішими, щоб уникати помилок», – каже Стів Ґеньярд.

Федеральне Авіаційне Управління США каже, що літак першої леді та вантажний С-17 ні на секунду не опинилися у небезпеці. Більш того, ніхто з пасажирів Боїнга навіть не помітив затримки.

XS
SM
MD
LG