Спеціальні потреби

Андрій Мірошниченко про роль соцмереж в Україні та дитячу лікарню майбутнього


Андрій Мірошниченко

У рамках нашої рубрики «Веб-конференція» на запитання відвідувачів Facebook сторінки Української служби Голосу Америки у вівторок відповідав Андрій Мірошниченко, колишній голова Національної ради з телебачення та радіомовлення, радник голови правління Фонду «Україна 3000» Катерини Ющенко.

Г.А.: Чим зумовлена популярність Facebook серед українців? Які тенденції в житті українського сегменту Facebook Вас цікавлять?

А.М.: Думаю, що популярність Facebook викликана можливістю відкрито говорити про свої думки і бачити реакцію людей, чиї думки тобі цікаві. На мій погляд, популярність ще якийсь час буде зростати, але як і будь-який проект, для подальшої популярності він буде потребувати все нових і нових технологій.

Г.А.: Чи можна говорити про те, що телевізійна аудиторія та аудиторія соцмереж, чи то пак їх учасники, не перетинаються? У чому Ви бачите різницю між цими групами, якщо вони справді окремі?

А.М.: Я переконаний, що з часом Інтернет-аудиторія і телевізійна аудиторія повністю поєднаються. Остання інвестиція Google в розвиток Youtube показує, що в Інтернет середовищі фактично може відбуватись заміна телебачення на нові технології, які поєднують соціальних мереж та телебачення.

Vita Felice: Мене, наприклад, дивує чому Рада з питань телебачення і радіомовлення ніяким чином не контролює те, що дитячі мультфільми показують о 5-6 ранку, а дибільні (вибачте на слові) іноді з порнографічними моментами «передачі» показують о 7-10 вечора...наприклад на телеканалі ТЕТ – «Дом2»,« Теорія Зради»...і т.д?

А.М.:
Якщо згадувати час, коли я безпосередньо працював у Нацраді, то я можу з впевненістю сказати, що ми достатньо пильно слідкували і контролювати моменти пов’язані з випадками показу передач, які не відповідали вимогам щодо суспільної моралі (це можна перевірити, подивившись численні рішення Нацради, у тому числі і безпосередньо щодо трансляції передачі «Дом« і «Дом-2»). Слід погодитись, що напевне нам не вдалось повністю виправити цю ситуацію. Щодо діяльності Нацради сьогодні, то це питання треба адресувати безпосередньо до її діючих членів.

Vita Felice: Засилля російських журналістів на всіх каналах – Кушанашвілі, Нагієв, Анфіса Чехова, Ксенія Собчак..., вони всі переїхали в Україну... Невже в Україні нема достойних журналістів? Якось дуже підозрілоте, що за останній рік зменшилась кількість україномовних предач...

А.М.:
Сама наявність російських журналістів на телеканалах не є негативним явищем. Слід памятати, що сьогодні так само на російських каналах працюють українець Цикало, співають співаки народжені в Україні. Питання в іншому – чи привносять ці запрошені ведучі нову якість, чи підвищують вони рівень українського телебачення.

Щодо української мови – повністю погоджуюсь, що така тенденція сьогодні присутня. Пропоную всім глядачам прийняти активну участь у захисті свого незалежного телепростору. Для будь-якого комерційного каналу головна мета – отримати більшу аудиторію. Давайте голосувати за українську мову кнопкою свого телевійзного пульту.

Vita Felice: Чому Нацрада ніяким чином не реагує на те, що по більшості радіостанцій крутять 90% російської попси?

А.М.: Дивіться відповідь на попереднє питання.

Г.А.: Хто в нинішньому складі Нацради впливає на розподіл частот? Розкажіть хто там, чиї люди?

А.М.: Відверто кажучи, просто не цікавився цим питанням. Для того щоб зрозуміти, хто впливає, треба просто уважно деякий час слідкувати за тим, хто дійсно стоїть за телерадіокомпаніями, які отримали частоти на останніх конкурсах.

Игор Степанов: Наскільки далекого майбутнього є ця лікарня («Дитяча лікарня майбутнього» – це проект Фонду «Україна 3000», що став предметом дискусії в Україні)?

А.М.: Традиційно хочу нагадати, що проект будівництва «Дитячої лікарнії майбутнього» , чи за офіційною назвою «Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері та дитини» є державним проектом і відповідно до постанов уряду, замовником цього об’єкту є Державне управління спрвами. Фонд взяв на себе зобов’язання допомогти реалізувати цей проект. На даний час Фонд веде переговори щодо подальшої державної підтримки, оскільки без відповідних рішень уряду, будівництво є неможливим. Ми віримо в те, що проект буде реалізований і ми отримаємо найсучаснішу дитячу лікарню – проект якої, до речі, був визнаний одним з найкращих проектів Європи.

Ігор К'єркігор: Коли збудують лікарню: в наступному столітті, чи тисячолітті?

А.М.: Оскільки замовником будівництва є Дежавне управління справами, говорити про терміни можна буде лише після затвердження проекту будівництва Кабінетом Міністрів. На сьогоднішній момент ми налаштовані оптимістично.

Nataliya Dmytrychenko :Чи гроші, зібрані на лікарню майбутнього живі, бо вони були на рахунку Трансбанку, що збанкрутів під час кризи...

А.М.: Всі кошти, які були зібрані, були збережені. Жодної копійки у зв’язку з проблемою Трансбанку не було втрачено. Сьогодні кошти зберігаються на рахунках державного Ексімбанку, використовуються тільки за призначенням, тобто – проектування, підготовчі роботи, навчання лікарів тощо. Звіт про використання і наявність коштів постійного публікується на Інтернет ресурсах фонду «Дитячої лікарні майбутнього».

Гроші живі, знаходяться в державному банку і збільшуються за рахунок депозитних відсотків.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG