Спеціальні потреби

Сьогодні вночі Місяць змінить колір


У понеділок українці можуть спостерігати за рідкісним явищем у небі – цього дня місячне затемнення відбудеться у той момент, коли Місяць перебуватиме найближче до планети Земля. Відтак, Місяць виглядатиме більшим та змінить колір. Це явище відбувається раз на кілька десятків років.

У звичайному місячному затемнені Місяць потрапляє у тінь Землі. Утім, цього разу випадок особливий, повний Місяць виглядатиме на третину яскравішим та більшим на 14% від звичайного, тому що він перебуватиме на найменшій дистанції до Землі. У період перебування найближче до Землі він називається супермісяцем.

"Ми бачитимемо поступовий перехід від дуже яскравого до прекрасного червоного кольору. Ефект сходів та заходів Сонця на Землі проектується на місячну поверхню", - сказав вчений НАСА Ноа Петро.

Востаннє супермісяць співпадав із місячним затемненням у 1982 році.

НАСА спостерігає за Місяцем вже довгий час, ще починаючи з програми "Апполо" у 60-ї роках. В останні роки космічна агенція спостерігала з так званого Місячного орбітального розвідника – пристрою, що пройшовся над місячною поверхнею на відстані не вище 20-ти кілометрів.

"Ми бачимо нові метеоритні кратери, що сформувалися за останні 6 років, що ми спостерігаємо. Ми бачимо свідчення міграції води по поверхні. Небагато води, у малих об’ємах. Утім, все одно думка про те, що Місяць є статичним незмінним місцем, починає змінюватись", - додав Ноа.

Деякі шматки каміння з поверхні Місяця налічують чотири з половиною мільярдів років – найдавніша історія нашої Сонячної системи.

"Коли ми дивимося на Місяць, ми насправді також дивимось у найглибшу історію нашої Землі. Таким чином, я думаю, ми можемо дізнатись, як наша планета змінювалась і як інші планети з часом змінювались. Поверхня Місяця – одне із найцікавіших та найкращих місць для того, щоб вивчити, що відбувалося відразу після того, як сформувалися планети", - відзначив вчений НАСА.

В Україні затемнення Сонця у супермісяці варто спостерігати в небі у понеділок 28 вересня з 05:11 по 06:23 ранку. У Північній та Південній Америці це буде помітно в неділю вечері.

За даними НАСА, наступного разу це явище можна буде спостерігати не раніше 2033 року.

Дивіться також:Таким буде майбутнє Християнства? Відео

Таким буде майбутнє Християнства? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG