Спеціальні потреби

До утримуваних в Ірані американців допущено їх матерів


Шейн Бауер обнімає свою матір Синді Гікі під час зустрічі у Тегерані.

Матері трьох запідозрених у шпигунстві молодих американців зустрілись зі своїми дітьми в Тегерані. Це була емоційна зустріч, яку показували по державному іранському телебаченню: Шейн Бауер, Сара Шорд і Джашва Фаттал обнімають своїх матерів, яких вони не бачили відколи їх було заарештовано торік у липні.

Трьох американців затримано у північно-західній частині Ірану і звинувачено в нелегальному перетині кордону з Іраку, а згодом навіть у шпигунстві. Їхні родини кажуть, що молоді люди подорожували пішки через іракський Курдистан, і ненавмисне перетнули нечітко позначений кордон з Іраном.

Міністерство закордонних справ Ірану зазначає, що трьом американським матерям видано короткотермінові візи з суто гуманітарних міркувань.

Синді Гікі - мати Шейна Бауера - сказала, що вона «надзвичайно вдячна Ісламській Республіці Іран та її урядові за отримання візи». Вона додала: «Ми свідомі того, що це великий гуманний жест щодо нас з їхньої сторони».

Подорож американських матерів до Ірану була організована за посередництвом уряду Швейцарії, який представляє інтереси США в Ірані через відсутність формальних зв’язків між обома країнами. Напруження в американсько-іранських відносинах дедалі зростає з огляду на зусилля Вашингтону накласти нові санкції на Тегеран у зв’язку з його ядерною програмою.

XS
SM
MD
LG