Спеціальні потреби

Суд у Єгипті знову відклав вирок у справі Мубарака


Єгипетський суд відклав до 29 листопада оголошення вироку у справі про вбивство мітингувальників у 2011 році під час повстання, яке поклало край майже 30-річному правлінню президента Госні Мубарака.

Перед тим, як закрити засідання у суботу, суддя заявив, що він та прокуратура не встигли розглянути всі докази у справі, що складає 160 тисяч сторінок.

Госні Мубарака, його міністра внутрішніх справ та ще 6 інших чиновників звинувачують у вбивстві понад 800 людей і створенні хаосу під час 18-денного повстання.

86-річний Мубарак сьогодні прибув до суду на ношах – після того, як його доправили на вертольоті з військового госпіталю, де він перебуває під домашнім арештом. Під час першого судового розгляду у 2012 році, екс-президента Єгипту було визнано винним і засуджено до довічного ув’язнення. Через рік його випустили на волю.

З того часу, в Єгипті відбулися демократичні вибори. Проте військові були причетні до відсторонення від влади обраного президента Мугаммеда Мурсі, коли той посприяв схваленню конституцію, яку чимало єгиптян вважало упередженою на користь ісламістів.

Сьогодні посаду президента Єгипту обіймає Абдель Фатта аль-Сісі – колишній начальник розвідки за влади Мубарака.XS
SM
MD
LG