Спеціальні потреби

Василь Філіпчук: “Нафтогаз Україна” - корупційна яма


Андерс Аслунд: Російський газ є основним джерелом корупції в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Окрім війни на Сході українська влада повинна подолати корупцію без якої, на думку експертів, Україні буде важко стати дійсно європейською країною, - вкотре наголосили експерти у Вашингтоні на конференції з американсько-української співпраці.

В Україні, за словами доповідачів, є чотири основні проблеми: російська агресія на Сході, енергетична безпека, стан економіки та корупція. Андерс Аслунд, експерт Інституту Пітерсона, переконаний, що основним джерелом української корупції є енергетичний ринок та оборудки з газом.

"Якщо ви подивитеся на ситуацію в енергетиці України - це повна безгосподарність. Україна має величезні ресурси. Україна упродовж п’яти років може почати сама забезпечувати себе газом. Україні не потрібен російський газ. Російський газ є основним джерелом корупції на вищому рівні в Україні. Схема доволі проста: купити дешевий газ в Росії та продати його за вищою ціною у себе вдома", - заявив Андерс Аслунд.

Василь Філіпчук з міжнародного центру перспективних досліджень погоджується з оцінкою Аслунда.

"Вже стільки переговорено, що потрібно знищити цю корупційну яму під назвою “Нафтогаз Україна”. Потрібно лібералізувати газовий ринок, запустити на український ринок газу і електроенергії всі іноземні компанії, які хочуть там працювати. Рецепти всім добре відомі. Але цього не відбувається. Чому? Залишається тільки здогадуватись чому, адже впровадження європейських норм у торгівлю газом одразу б усунуло корупційну складову, одразу б оздоровило українське суспільство, не говорячи про те, щоб зміцнило безпековий елемент щодо відносин з Російською Федерацією, але цього не робиться", - заявив Василь Філіпчук.

Україна веде дві війни, - вважає заступник директора Інституту європейських, російських та євразійських досліджень Університету ім. Джорджа Вашингтона Роберт Орттунґ.

"Очевидно, що відбувається дві війни: одна на сході України, а друга - з корупцією. Основним джерелом корупції є енергетична сфера, і це велика проблема для України", - заявив експерт.

Роберт Орттунґ вважає, що США та ЄС повинні сфокусуватися на допомозі громадському сектору у боротьбі з корупцією: розвивати незалежні медіа, сприяти малому бізнесу та мати якомога менше справ з урядом.

Джонатан Кац - Заступник помічника керівника агентства США з міжнародного розвитку – сказав, що уряд США також активно сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні.

"Уряд США має намір допомогти Україні та українцям у боротьбі з корупцією шляхом підтримки місцевого і центрального уряду. Ми також підтримуємо розвиток громадянського суспільства, зміцнюємо незалежні ЗМІ в рамках нашої програми Umedia, яка підтримує журналістські розслідування, що допомагають виявляти корупцію на місцевому та національному рівнях", - сказав він.

За словами Джонатана Каца, у США схвально ставляться до заснування антикорупційного бюро та сподіваються, що політична воля українського уряду зробить його діяльність ефективною.

Дивіться також: Хай Захід не тривожиться, Путін вже воює на повну силу - експерт. Відео

Хай Захід не тривожиться, Путін вже воює на повну силу - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

XS
SM
MD
LG