Спеціальні потреби

НАСА: існує можливість евакуації Міжнародної космічної станції


Американський корабель багаторазового використання біля Міжнародної космічної станції

Американські офіційні особи кажуть, що Міжнародну космічну станцію, можливо, треба буде тимчасово евакуювати, якщо Росія до листопада не запустить туди свого космічного апарата «Союз».

Керівник програми НАСА з використання космічної станції Майк Саффредіні заявив, що шестеро астронавтів на борту МКС, можливо, будуть змушені залишити станцію, якщо російські науковці не зможуть з’ясувати, що спричинило минулотижневу катастрофу безпілотного транспортного корабля, який був запущений у подорож до станції.

У понеділок Росія відстрочила на щонайменше місяць запуск свого космічного корабля до МКС після того, як безпілотний апарат, що використовував подібну ракету, розбився в Сибіру 24 серпня. На борту корабля були три тонни припасів для екіпажу Міжнародної космічної станції.

Екіпаж МКС – троє росіян, двоє американців і японець – не можуть залишати на орбіті довше, ніж шість місяців без перерви з приводу риску космічної радіації.

Троє астронавтів мають залишити космічну станцію наступного місяця, а ще троє у середині листопада.

Російські офіційні особи кажуть, що в залежності від результатів розслідування, вони планують випробувати одну або дві безпілотні ракети «Союз» у жовтні, перед тим як на початку листопада вислати корабель з людьми на МКС.

Представники НАСА кажуть, що вони на необмежений час можуть керувати роботою станції з землі. Однак деякі наукові експерименти треба буде припинити, та існує більша небезпека, що в результаті технічних неполадок взагалі можна буде втратити космічну станцію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG