Спеціальні потреби

У Росії американську неурядову організацію визнали «небажаною»


Президент «Національного фонду на підтримку демократії» Карл Ґершман

Генпрокуратура Росії визнала діяльність американської неурядової організації «Національний фонд на підтримку демократії» небажаною в Росії.

Генеральна прокуратура Росії визнала діяльність американської неурядової організації «Національний фонд на підтримку демократії» небажаною на російській території.

Рішення у відомстві пояснили тим, що фонд «брав участь у роботі з визнання нелегітимними підсумків виборних кампаній», допомагав організовувати політичні акції і підтримував «дискредитацію служби в Збройних силах» Росії.

Посольство США в Москві висловило занепокоєння рішенням Генпрокуратори РФ.

«Ми глибоко стурбовані наслідками так званого закону про небажані організації», - повідомив агентству «Інтерфакс» представник посольства США в Москві Вілл Стівенс. У цьому контексті США «закликають російську владу дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і розуміння щодо свободи висловлювань, мирних зборів і асоціацій, а також принципу верховенства права», - сказав Стівенс.

Національний фонд на підтримку демократії - американська неурядова організація, що працює більш ніж в 90 країнах світу. Вона була внесена в так званий «патріотичний стоп-лист», представлений Радою Федерації Росії в Міністерство юстиції, МЗС та Генпрокуратуру для кваліфікації в якості «небажаних організацій».

Раніше, на прохання Російської служби «Голосу Америки», президент Фонду Карл Ґершман вже сформулював свою оцінку політичного курсу, що проводиться адміністрацією Володимира Путіна, і його впливу на міжнародне становище Росії.

«Цей крок - просто продовження того, що відбувалося протягом останніх десяти років. Нічого тут нового немає - атака на НУО, «іноземні агенти», спроби навісити ярлики, вигнання USAID - це є частиною підходу, це продовження, і це - невеликий сюрприз», - сказав, зокрема, Карл Ґершман в інтерв'ю «Голосу Америки».

У свою чергу в липні директор зі зв'язків з громадськістю правозахисної організації «Дім Свободи» (Freedom House) Роберт Рубі також виступав із заявою з приводу рішення верхньої палати російського парламенту створити «стоп-лист» некомерційних організацій, до якого увійшли в тому числі американські НУО.

«Ми переконані, що Кремлю не слід боятися громадянських прав і свобод, - говорилося в заяві Рубі. - Ми також переконані, що ускладнювати роботу в Росії таких організацій, як Freedom House, - це помилка з боку влади. Якщо люди звертаються до нас за допомогою в просуванні демократії та фундаментальних прав людини, ми зробимо все можливе, щоб допомогти цим людям, ким би вони не були».

Нагадаємо, що Рада Федерації РФ підготувала і направила до Генеральної прокуратури РФ список з 12 іноземних організацій, які сенатори рекомендували перевірити на відповідність закону про «небажані організації». Мова йде про так званий «патріотичний стоп-лист» - список іноземних неурядових організацій, які, на думку законодавців, загрожують інтересам Росії.

У список, за даними ЗМІ, потрапили інститут «Відкрите суспільство» (Фонд Сороса), Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Фонд Макартурів, Freedom House, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Фонд «Освіта для демократії», Східно-Європейський демократичний центр, Світовий конгрес українців, Українська Всесвітня координаційна рада та Кримська польова місія з прав людини.

Дивіться також: Трибунал по "Боїнгу" буде навіть якщо Росія накладе вето - посол України в ООН

XS
SM
MD
LG