Спеціальні потреби

НАТО розмістить 4 міжнародні батальйони в країнах Балтії і Польщі - Столтенберґ


Єнс Столтенберґ

Міжнародні підрозділи будуть розміщені на ротаційній основі з метою стримування агресії з боку Росії.

У НАТО домовилися розмістити чотири міжнародні батальйони в Польщі, Естонії, Латвії та Литві - країнах, які відчувають найбільшу загрозу з боку Росії.

Про це генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ повідомив у Брюсселі, де у вівторок розпочалася зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО.

«Це виразно засвідчить, що Північноатлантичний альянс готовий захищати будь-кого зі своїх союзників», - сказав Столтенберґ напередодні зустрічі, на якій, очікується, що міністри формально ухвалять план про розміщення батальйонів. За словами Столтенберґа, батальйони будуть працювати за схемою ротації, підкоряючись командуванню НАТО.

Зустріч на міністерському рівні проводиться напередодні липневого саміту НАТО, який пройде у Варшаві.

Деякі лідери країн Балтії висловлюють побоювання, що такий контингент виявиться недостатнім для стримування агресії з боку Росії.

«Ми не можемо виключати таку можливість ... Вони можуть проводити навчання на кордоні, а потім в лічені години переключитися в режим вторгнення», - сказав литовський міністр оборони Юозас Олекас.

Командувач сил США в Європі Бен Годжес озвучив подібні побоювання з приводу недостатньої сили стримуючого потенціалу НАТО під час недавнього візиту в столицю Литви, Вільнюс.

«Це перехідна стадія, - зазначив він. - Я сподіваюся, що буде підключений серйозний бойовий потенціал. Просто розмістити кілька гарнізонів недостатньо для стримування агресії».

Повідомлення поки що не викликало жодної реакції з боку Росії, лідери якої постійно звинувачують Альянс в стягування додаткових сил до її кордонів і обіцяють зробити все можливе для захисту національної безпеки та інтересів своєї країни.

У грудні президент РФ Володимир Путін підписав нову стратегію національної безпеки, в якій Альянс прямо названий загрозою для Росії. За словами оглядачів, нова стратегія відображає погіршення відносин між Росією і Заходом, що почалося після того, як Росія анексувала Крим і стала надавати підтримку сепаратистам на сході України, а також почала військову операцію в Сирії.

Дивіться також: Григорій Фролов: Україна стала прихистком для росіян, які виступають проти Путіна

Григорій Фролов: Україна стала прихистком для росіян, які виступають проти Путіна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG