Спеціальні потреби

Північноатлантичний союз повідомив про створення сил швидкого реагування


Андерс Фоґ Расмуссен

Лідери НАТО винесли рішення про надіслання військової техніки до країн Східної Європи для можливого стримання дальших агресивних кроків з боку Росії. Вони також вирішили створити сили швидкого реагування на випадок кризи.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен повідомив у п’ятницю про створення сил швидкого реагування на закінчення дводенного саміту альянсу в Уельсі. Він сказав, що ці сили складатимуться з кількох тисяч сухопутних військ, матимуть підтримку ВМС і ВПС та спеціальних частин. За його словами, до тих частин входитимуть на ротаційній основі військовослужбовці з країн-членів і вони будуть готові до розгорнення протягом кільков днів після повідомлення.

Сили швидкого реагування будуть розташовані на базах у кількох країнах НАТО у Східній Європі. Расмуссен заявив, що Польща, Румунія і балтійські країни вже запропонували бути господарями для зберігання техніки та спорядження, а також надати місце для працівників невеликого командування, планування і зв’язку.

Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що цей крок є реакцією на «незаконні військові дії» Росії в Україні, а також російські заяви, про своє право втручатися у справи інших країн. Він сказав, що російські заяви викликали «велике занепокоєння» і воно довели до рішення розташувати сили швидкого реагування у Східній Європі.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG