Спеціальні потреби

НАТО закликає Росію «відійти від прірви»


НАТО намагалося розвивати з Росією партнерські відносини, але Росія не відповіла конструктивом. Про це заявив генеральний секретар НАТО Андрес Фоґ Расмуссен.

«НАТО намагалося розвивати справжні партнерські стратегічні відносини з Росією. Але Росія не відповіла конструктивом. Мені справді дуже жаль, що наразі Росія розглядає НАТО як противника, а не як партнера. Ми не вітаємо такого підходу, але готові зустріти цей виклик», – зазначив Расмуссен у Таллінні.

Генсек НАТО закликав Росію відійти «від прірви» і виконувати міжнародні зобов’язання.

«Мій перший мессидж до Росії: відійдіть на крок від прірви, приєднайтеся знову до міжнародної системи (безпеки) і виконуйте ваші міжнародні зобов’язання. Це важливо для вашого майбутнього і стабільності так само, як і для всього континенту, всього світу», – говорить генсек НАТО.

Андрес Фоґ Рассмусен назвав візит президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму «недоречним» і наголосив, що і тепер він не бачить відведення Росією своїх військ від українського кордону.

7 травня Путін заявив, що близько 40 тисяч російських військових, що перебували на кордоні з Україною, вже повернулися до своїх таборів.

Згодом Білий дім і НАТО зазначили, що жодного відведення військ Росії не було здійснено.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG