Спеціальні потреби

Президент Обама прибув у Лісабон на саміт НАТО


Президент Обама прибув у Лісабон на саміт НАТО

Президент США Барак Обама прибув до столиці Португалії Лісабона для участі в саміті НАТО, в центрі уваги якого, згідно з передбаченнями, буде ситуація в Афганістані.

Лідери 28 країн, що належать до цього військового союзу, обговорюватимуть майбутні плани в цій центральноазійській країні та передачу відповідальності за втримання безпеки афганським силам до 2014 року.

Як гадають, пан Обама накреслить чотирирічний план виведення 130 тисяч військовослужбовців НАТО, яке повинно розпочатися вже наступного року, з поступовою передачею контролю афганським силам безпеки.

Представник Пентагону Джефф Морелл з’ясував у четвер, що ці дати не жорсткі. Він додав, що план передбачає закінчення операції до кінця 2014 року, що насправді означає 2015 рік.

Навіть після того часу, як передбачається, війська НАТО продовжуватимуть навчання афганських солдатів і надаватимуть гуманітарну допомогу.

Під час дводенного саміту лідери НАТО запропонують нову стратегічну концепцію альянсу, яка включатиме сильну оборону перед лицем загрози кібертероризму і від балістичних ракет.

XS
SM
MD
LG