Актуально
- Голос Америки
Неймовірні факти про Меланію Трамп, які вирізняють її з-поміж інших перших леді США

Меланія Трамп повністю відрізняється від решти американських перших леді, пише Business Insider.
Перша леді Меланія Трамп привернула до себе увагу цього тижня оголосивши кампанію під гаслом «Будь найкращим», яка спрямована проти цькувань в Інтернеті.
Оголошення про її кампанію викликало здивування у багатьох через схильність її чоловіка розміщувати образливі сповіщення проти своїх опонентів у Twitter. Інші критикували її за те, що вона видала освітній буклет, який дуже нагадував буклет опублікований адміністрацією Обами.
Однак, незважаючи на критику, до першої леді загалом дуже добре ставляться і вона набагато більш популярна, ніж її чоловік, свідчать опитування.
Хоча пані Трамп веде менш публічний спосіб життя, ніж її попередниці, 57% американців мають позитивні враження від неї, згідно до опитування CNN, оприлюдненого цього тижня.
Ось неймовірні факти, які вирізняють пані Трамп з-поміж інших перших леді, за версією Business Insider:
Вона є лише другою першою леді в історії США, яка народилась поза межами США – в Словенії. Іншою першою леді, яка народилась не в США була Луїза Кетрін Джонсон, дружина президента Джона Куіні Адамса, яка народилась в Англії.
Трамп є єдиною першою леді США, яка виросла в комуністичній країні, коли Словенія ще входила до Югославії. Хоча грошей не вистачало в невеличкому містечку Севніці, ті, хто знали Меланію Кнавс тоді, говорять, що «вона завжди була модна» і «ніколи не носила нічого з крамниць».
Пані Трамп є єдиною першою леді, яка є третьою дружиною свого чоловіка. Дональд Трамп був одружений з Марлою Мейплз до 1999 року, а до того з Іваною Трам до 1992 року.
Вона - єдина перша леді, чия рідна мова – не англійська
Пані Трамп є знаним поліглотом. Вона знає більше мов, ніж будь-яка перша леді до неї: англійську, французьку, німецьку, італійську та сербську на додачу до рідної словенської.
Пані Трамп була успішною моделлю, відомою своїми появами в Sports Illustrated, Vanity Fair, Vogue, та Harper's Bazaar. Вона також є єдиною першою леді, яка позувала оголеною для журналів, включаючи британський GQ в 2000 році.
Хоча вона вище за багатьох з ким зустрічається, пані Трамп є такого ж зросту як Мішель Обама та Елеанор Рузвельт.
На додачу до кар’єри в модельному бізнесі, пані Трамп є успішною в бізнесі. Вона має власні лінії прикрас і товарів догляду за шкірою на основі ікри.
Трамп – друга перша леді, яка є католичкою – першою була Жаклін Кеннеді. Цей факт надав особливого значення візиту Трампів до Ватикану минулого травня.
На відміну від інших перших леді, пані Трамп відклала переїзд до Білого дому на п’ять місяців після того, як її чоловік обійняв посаду президента.
Хоча деякі критики кажуть, що пані Трамп не хотіла виконувати роль першої леді, вона заявляє, що відклала переїзд через те, що син Баррон Трамп мав закінчити п’ятий клас школи в Нью-Йорку.
Трампи, за повідомленнями деяких співробітників Білого дому, проводять дуже мало часу разом, сплять в різних кімнатах і діють за різними розкладами.
В Вашингтоні навіть є чутка, що пані Трамп не живе в Білому домі, а мешкає в домі своїх батьків біля школи сина.
Однак, речниця першої леді стверджує, що чутка «не правдива а 1000 відсотків. Ми з цього дуже сміємося».
Незважаючи на зусилля Білого дому, шлюб Трампів викликає багато питань у преси та публіки – особливо з огляду на скандал через підозри у романтичному зв’язку Трампа з зіркою фільмів для дорослих Стормі Деніелс, і виплатою 130 000 доларів його юристом, щоб стримати скандал.
Меланія це не коментувала. Деякі говорять, що коли вона відмовляється тримати чоловіка за руку, або їде різними шляхами на події - це сигнал того, що конфлікт існує. Однак, в найближчому майбутньому, видається, деталі їх унікального шлюбу залишаться приватними.
Однак, дуже важко зберігати приватність, коли ти є однією з найвідоміших жінок світу.
Дивіться також: Як останні здобутки адміністрації Трампа впливають на його рейтинг
Всі новини дня
Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча. Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.
Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?
РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?
«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео
«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН
Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.
"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"
Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.Ідзумі Накаміцу
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.
Небезпечна риторика та завуальовані погрози
З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.
Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.
Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.
"Бряцання ядерною зброєю"
Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь: “Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.
“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.
Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.
Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.
Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.
Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.Сергій Кислиця
Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.
Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.
Форум