Спеціальні потреби

Бездомним у Лас-Вегасі допомагають благодійні організації


Економічні показники США за серпень заспокоїли експертів. Хоча економіка не прогресувала, принаймні поки що країні не загрожує повторна рецесія. Один з факторів економіки, в якому не відбулося змін, це ринок праці. Роботу у серпні втратило найменше людей за кілька останніх місяців, однак нових робочих місць було створено не достатньо, аби знизити рівень безробіття.

Проблема безробіття – особливо гостро відчувається у містах, економіка яких покладається на якусь одну галузь. Так, столиця світу розваг – Лас-Вегас важко переживає спад туризму. Якщо раніше проблем з роботою у місті не було, то тепер чимало місцевих мешканців не просто втратили роботу, а опинились на вулиці.

Неймовірна літня спека привела чимало бездомних до центру прохолоди, організованого католицькою благодійною організацією. Чимало з цих людей втратили житло через безробіття, рівень якого у Неваді один з найвищих по країні.

Багатьом місцевим родинам, які опинились у скрутному становищі допомагає стати на ноги загальнонаціональна організація «Обіцянка родині». Її працівники знаходять людям роботу, тимчасове та постійне житло.

Завдяки допомозі благодійників колишня бездомна мати двох дітей Касандра Воллер щойно в’їхала у нову квартиру і придбала меблі:

«Я кілька разів опинялась на вулиці, і ситуація найгірша, яку я коли-небудь бачила у Лас-Вегасі».

Директор місцевого відділу організації «Обіцянка родині» Террі Ліндемен, розповідає, що покладається на допомогу релігійних установ:

«Ми звертаємось до католиків, протестантів, євреїв, мусульман. Просимо їх відкрити двері своїх установ на ніч, аби там могли переночувати люди».

Надерія Едвард, мати трьох дітей, зараз має квартиру і вчиться бути кухарем. Вона згадує, як свого часу розплакалась подзвонивши до Террі за допомогою:

«Вона сказала: «Хто б ви не були, я вам допоможу». І вона справді допомогла».

Найбільше бідність впливає на молоде покоління. У Лас-Вегасі понад шість тисяч дітей шкільного віку не мають постійного житла. Федеральна урядова програма допомагає таким дітям зі шкільним приладдям та найнеобхіднішим. Ще більше дітей отримують субсидовані шкільні обіди та харчі від гуманітарних організацій після занять у школі.

Така ситуація в столиці розваг Лас-Вегасі склалась через занепад туризму, на який покладається місто. За словами економіста Стефана Брауна, економіка міста схоже почала поступово відроджуватись. Однак, каже він, темп зростання заповільний, аби повернути Лас-Вегас на рівень, на якому місто було до краху ринку нерухомості та економічної рецесії.

«Нам потрібно аби фактори економіки, які сприяли розвитку міста, повернулись на минулий рівень. Для цього повинна заново запрацювати економіка США загалом», – переконаний економіст Браун.

Террі Ліндемен, яка безпосередньо бореться з бідністю, каже, що політики не розуміють проблему:

«Я вважаю, що кожен політик, який справді прагне боротися з бідністю, повинен залишити свої документи вдома, і прожити на вулиці, як будь-який бездомний, хоча б тиждень, і тоді б він побачив корінь проблеми».

Террі каже, що поки політики намагаються виправити проблеми економіки, її та інші благодійні організації роблять усе можливе в таких умовах, аби допомогти бідним.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG