Спеціальні потреби

Прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс


Вночі в Україні з’явився новий Кримінально-процесуальний кодекс. За документ проголосували 271 депутат з 283 зареєстрованих. Парламентські журналісти вказують, що на момент прийняття у залі перебувало до 50 народних обранців.

Також свідки додають, що процес прийняття кодексу наприкінці був схожий на конвеєр. Спікер Володимир Литвин ставив на голосування 4-5 статей одночасно, і депутати їх приймали. Робота прискорилася після того, як опозиція покинула залу засідань. Оглядачі «Української правди» поінформували, що із регіоналами залишився тільки бютівець Андрій Шевченко, який захищав поправку щодо права журналістів зберігати джерела інформації. Правда, поправку відхилили.

Президент Віктор Янукович пообіцяв, що новоприйнятий документ передадуть міжнародним експертам, щоб ті змогли оцінити відповідність внесених поправок до демократичних стандартів. Гарант планує підписати новий кодекс тільки після цієї експертизи.

Як зазначалось раніше, Кримінально-процесуальний кодекс містить чимало нововведень, і в першу чергу покликаний зрівняти права захисту та обвинувачення у кримінальному процесі. Документ ліквідує можливість повернення справи на додаткове розслідування, термін проведення слідства обмежується від 6 до 12 місяців, запобіжний захід обирається тільки слідчим суддею. Також кодекс вводить домашній арешт як запобіжний захід, тримання під вартою визначається документом як виняток, необхідність якого сторона обвинувачення повинна довести в суді. Новим для українського правосуддя стане і суд присяжних, який братиме участь у розгляді справ з особливо тяжких злочинів.

Поки міжнародні експерти не дали оцінки прийнятому документу, в опозиції вже є власна. Фракція «БЮТ-Батьківщина» заявила, що новий Кримінально-процесуальний кодекс не відповідає нормативам європейських і міжнародних інститутів. Також опозиція заявила, що процес прийняття нового кодексу був незаконним.

«Ми готуємо звернення до Конституційного суду, щоб фактично оскаржити Кримінально-процесуальний кодекс, який не відповідає ні нормативам європейських конвенцій, ні нормативам конвенцій ООН», сказав заступник лідера фракції БЮТ Сергій Соболєв.
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що жодних порушень при прийнятті КПК не було. «Ми проголосували практично за всі поправки, жодну не пропустили та витратили достатньо часу для того, щоб обговорити усі питання», – пояснив Єфремов.

Депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко зауважила, що її колеги досить завантажені, тому не встигають відвідувати дні голосування у парламенті:

«Я все частіше чую від колег, що неможливо з такою кількістю навантаження – ефіри, прес-конференції, комітетська робота, фракційна, округи і таке інше – дотримуватися, щоб вівторок, середа, четвер і п’ятниця були днями голосування».

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG