Спеціальні потреби

ЗМІ: США і Європа готують нові санкції проти Росії


За повідомленнями американських ЗМІ, США та їхні європейські союзники завершують узгодження пакету санкцій проти ключових секторів російської економіки, які можуть бути введені вже на цьому тижні.

Однак інформаційне агентство Associated Press, посилаючись на анонімних представників адміністрації та інших осіб, близьких до процесу прийняття рішень, повідомило, що введення нових санкцій може бути відкладено у зв’язку з позитивними сигналами, що виходять від президента Росії Володимира Путіна.

Введення санкцій проти великих секторів російської економіки, включаючи прибуткову енергетичну галузь, стало б черговим посиленням заходів Заходу проти Москви у зв’язку з її загрозливими діями відносно України, зазначає АР.

Проте, високопоставлений американський чиновник заявив АР, що враховуючи, що криза в Україні триває, США і Європа продовжують роботу над «варіантами загальних санкцій», які можуть торкнутися кількох секторів російської економіки.

За словами одного західного дипломата, ці варіанти включають санкції проти російської енергетики, а також обмеження доступу Москви до світових фінансових ринків.

Газета «Нью-Йорк таймс», посилаючись на урядових чиновників, пише, що адміністрація Обами підготувала три варіанти подальших дій. Мова йде про заборону на будь-яку взаємодію з низкою великих російських банків, заборону на передачу технологій російським компаніям, що працюють в енергетичному та оборонному секторах, і припинення контактів з російськими оборонними компаніями.

Будь-який з цих варіантів дій іде набагато далі вузько спрямованих заходів, які були прийняті до справжнього моменту і стосувалися окремих російських чиновників, бізнесменів та їхніх компаній, відзначає газета. Але і вони набагато скромніші тих санкцій, які, наприклад, були введені проти Ірану.

Американські чиновники дійшли висновку, що санкції іранського зразка не будуть настільки ефективні у випадку Росії, яка має ширшу національну економіку. Замість цього, за даними газети, вони розглядають варіанти, які можуть надати відчутний вплив, але в той же час не підірвуть ситуацію на світових ринках.

У повідомленні АР говориться, що США і Європа розглядають засідання Європейської ради в Брюсселі, яке пройде на цьому тижні, як можливість оголосити про скоординовані санкції. Однак джерела інформагентства повідомляють, що ажіотаж навколо можливих нових санкцій за останні дні знизився, особливо серед європейських лідерів, які намагаються оцінити, чи готовий Путін виконати ряд обіцянок, здатних зняти напруженість в українській кризі.

Галузеві фахівці і співробітники апарату Конгресу, ознайомлені з передбачуваними санкціями, повідомили АР, що підготовлені США заходи, ймовірно, будуть спрямовані проти енергетичного сектора і покликані завдати шкоди російській економіці без надмірної шкоди для американської промисловості.

Водночас кілька американських компаній висловлюють занепокоєння у зв’язку з перспективами можливих «секторальних» санкцій проти Росії. Як повідомляє АР, за останні десять днів їх представники провели ряд зустрічей з високопоставленими співробітниками адміністрації.

XS
SM
MD
LG