Спеціальні потреби

Актуально

Радіо Свобода домагається скасування обмежень на роботу в Росії

На території Росії в російськомовних проєктах RFE/RL, включаючи Радіо Свобода і телеканал «Настоящее Время», працюють десятки штатних співробітників включно з сотнями позаштатних кореспондентів

Корпорація Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) заявила, що влада Росії порушує двосторонній договір з Чеською Республікою про захист інвестицій через дії, спрямовані на перешкоджання роботі організації в Росії під приводом застосування закону про «іноземних агентів».

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода виступила з відповідною заявою 11 лютого, після того як протягом декількох останніх тижнів з ініціативи Роскомнагляду корпорацію кілька разів оштрафували.

Роскомнагляд, зокрема вимагає від RFE/RL дотримуватися жорстких правил маркування контенту, опублікованого на території Росії, зокрема, перед початком кожного відеоролика, радіопередачі або телепрограми необхідно розміщувати 15-секундний відео- або аудіотитр про те, що матеріал виготовлений «іноземним агентом». Згадки про це, за вимогами Роскомнагляду, повинні відкривати будь-який матеріал журналістів корпорації на будь-яких інтернет-платформах, включаючи пости в месенджерах і соціальних мережах.

RFE/RL, одна з трьох новинних організацій, включених Міністерством юстиції Росії в список медіа – «іноземних агентів», і єдина, яка опинилася під санкціями за це, не виконує цих вимог. У корпорації відзначають, що Росконагляд ставиться до RFE/RL показово жорсткіше, ніж до інших іноземних ЗМІ, що працюють в Росії.

За даними російської служби Радіо Свобода, Роскомнагляд має намір передати до суду 260 протоколів, які фіксують невиконання нових вимог. Загальна сума штрафів може скласти 75 мільйонів рублів. Судом першої інстанції в останні тижні на корпорацію вже накладені штрафи на понад 15 мільйонів рублів. Ці судові рішення оскаржуються в установленому законом порядку, RFE/RL вважає їх такими, що суперечать праву громадян на вільний доступ до інформації.

У заяві корпорації вказується, що своїми діями Москва порушує двосторонню угоду про захист інвестицій, укладену між Росією і Чехією в 1994 році. Також у заяві є заклик до російської влади щодо переговорів з метою вирішення конфлікту. Інакше, проти Росії може бути поданий позов до міжнародного арбітражу, вказує корпорація.

«Репресивні заходи з боку російської влади – це нервова реакція Москви, мета якої полягає в тому, щоб позбавити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода можливості працювати в Росії в той час, коли наша аудиторія росте стрімкими темпами. Ми маємо намір використовувати всі юридичні методи для того, щоб захистити нашу роботу в Росії, з тим щоб ми могли продовжувати займатися чесною і такою, що не піддається тиску, журналістикою, тим, чого очікує від нас аудиторія» – заявила головний редактор і виконувач обов’язків президента RFE/RL Дейзі Сінделар.

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – це незалежна медіакорпорація, що фінансується за рахунок гранту Конгресу США через Агентство США з глобальних медіа (USAGM) і є зареєстрована у США. Американське законодавство гарантує незалежність редакційної політики корпорації. Штаб-квартира організації з 1995 року розташовується у Празі (Чехія), згідно з національним законодавством, – як «представництво корпорації». Тому в RFE/RL вважають, що її інвестиції в Росії повинні бути захищені відповідно до договору між Чехією і Росією.

На території Росії в російськомовних проєктах RFE/RL, включаючи Радіо Свобода і телеканал «Настоящее Время», працюють десятки штатних співробітників включно з сотнями позаштатних кореспондентів. Це одна з найбільших іноземних незалежних медіаорганізацій, які працюють в Росії, щотижнева аудиторія якої становить 6,7 мільйона людей.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також: Як на Заході оцінюють ситуацію із закриттям телеканалів в Україні і що рекомендують Києву у майбутньому? Відео


Всі новини дня

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

Більше

XS
SM
MD
LG