Спеціальні потреби

Сучасні тенденції в Україні – опитування населення


Американські соціологи : українці дають сигнал Кремлю
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Американські соціологи : українці дають сигнал Кремлю

74% українців різною мірою підтримують проведення антитерористичної операції в Україні. Найбільше довіряють українській армії і Церкві – 68% та 67%. Дослідження про сучасні тенденції в Україні в умовах війни провів Міжнародний республіканський інститут США спільно із українською групою «Рейтинг». Соціологи працювали на всій території України, зокрема в Донецькій та Луганській області, утім не мали можливості покрити Крим через російську окупацію. З директором Міжнародного республіканського інституту Стівеном Ніксом спілкувалась моя колега Ярина Матвійчук.

Переважна більшість українців, майже 90 відсотків, категорично або частково проти рішення Російської Федерації застосувати військову силу для захисту інтересів російськомовних громадян України. Проти виступають 79 відсотків самих російськомовних мешканців України, та 95 україномовних. Цільова аудиторія дослідження української суспільної думки, проведеного на замовлення Міжнародного республіканського інституту, політичні партії України та їхні лідери. Директор інституту Стівен Нікс каже, що у такий спосіб вони спробували донести до українських політиків настрої пересічних громадян та реальну картину політичних тенденцій:

«Партії використали цю інформацію, щоб визначити свою цільову аудиторію. Зрозуміти хто вже є їх прихильником, хто ще не визначився, яка це категорія людей, і як їх знайти. Крім цього, це допомогло політикам та партіям сформувати правильні меседжі для людей, щоб тримати контакт із своїми виборцями».

Згідно з опитуванням, за останні півроку кількість громадян України, які пишаються бути українцями, зросла до 82%. Майже стільки ж – прихильники української цілісності. Той факт, що російська агресія підштовхнула українців до єдності, найбільше вражає Стівена Нікса, який спостерігає за ситуацією в країні вже понад 20 років.

«Найбільше враження на мене справив факт, що українці хочуть тримати свою країну цілісною і об’єднаною. Вони не хочуть жодних відокремлень чи поділів, вони хочуть, щоб українська держава лишалась єдиною: схід та захід. І це дуже важливий сигнал від українців, зокрема, для українських політиків, для урядовців, але що найважливіше: це дуже сильний сигнал для Російської Федерації».

Відповідно до результатів дослідження, майже 60% його учасників висловились за рух України в напрямку Європейського Союзу, хоча ще два роки тому кількість європрихильників в Україні складала лише 30%. Стівен Нікс каже:

«Громадська підтримка Євросоюзу на НАТО зросла. Суспільна підтримка членства України у Митному союзі впала. Дослідження також показало сильну підтримку діючого уряду, і що переважна більшість українців – проти російської агресії в Східній Україні. Ми думаємо, це повністю перекреслює кремлівську політику, що, мовляв, є люди в Україні, які підтримують російське вторгнення».

Проте третина українців готова змиритися із втратою Криму, – показує опитування:

«Цифри щодо Криму відображають загальну думку, що це буде дуже важко для Криму повернутись в Україну. Люди цього не очікують завтра чи післязавтра. Для цього потрібен довготерміновий підхід… Але я також думаю, що українці сподіваються, що з часом Крим повернеться до України».

Українці готові відстоювати свою незалежність і вимагати від Росії відшкодування збитків, – каже Стівен Нікс. 56 відсотків громадян переконані, що саме Росія повинна відшкодувати за зруйновані східні регіони. 16 відсотків кажуть, що повинен платити Європейський Союз, і ще менше – 11 відсотків - вважають, що до фінансування відбудови українського сходу мають долучитися Сполучені Штати.

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG