Спеціальні потреби

Оголошені лауреати Нобелівської премії з фізики


Японські вчені Ісаму Акасака і Хіроші Амано, а також народжений в Японії американець Судзі Накамура оголошені лауреатами Нобелівської премії з фізики за 2014 рік.

Цієї нагороди вони удостоєні за винахід синіх світлодіодів - нового енергозберігаючого та екологічного джерела світла.

Шведська королівська академія наук відзначила, що хоча цьому винаходу всього 20 років, воно «вже сприяло створенню білого світла в абсолютно новому вигляді на благо всім нам».

Акасакі 85 років. Він є професором Університету Мейдзё і почесним професором Нагойского університету. 54-річний Амано також є професором Нагойского університету, а 60-річний Накамура - професор в Університеті Каліфорнії в Санта-Барбарі.

У повідомленні Нобелівського комітету йдеться, що спроби створити синій світлодіод робилися науковим співтовариством протягом декількох десятиліть. Коли наприкінці 1990-х років нинішнім лауреатам це вдалося, це поклало початок докорінним змінам у світлотехніці.

«В умовах, коли близько чверті всієї світової електроенергії витрачається на освітлення, світлодіоди сприяють економії ресурсів Землі», - зазначив Нобелівський комітет у Стокгольмі.

Лауреати премії отримають 8 мільйонів шведських крон (1,1 мільйона доларів).

8 жовтня Нобелівський комітет оголосить лауреата з хімії.

XS
SM
MD
LG