Спеціальні потреби

Актуально

У Нью-Йорку мистецтвом долають суспільні проблеми

У чому покликання митця? У змалюванні краси світу чи виявленні недоліків суспільства? Мабуть відповідь на це запитання митці шукають все своє життя. Наприклад, хореограф Ніомі Лафранс вирішила для себе боротися з соціальними проблемами, але не в глобальних масштабах, а в конкретних місцях.

У Нью-Йорку на жвавому перехресті вулиць біля морського порту у Саут-стріт, де видно кораблі на Іст-Ривер та чути гуркіт потягів метро, відкривається незвичне видовище – прикуті до цементної стіни танцюристи, з яких стікає бджолиний віск і ланолін.

Ця інсталяція «Мелт», що у перекладі з англійської означає «танення», є черговим творінням хореографа Ніомі Лафранс.

«На постановку «Мелт» мене надихнула спека. Вона хоче розширити межі наших можливостей, як фізичних осіб. Ми крихкі істоти і якщо сонце раптово почне дуже припікати, ми не зможемо витримати цього».

Ця, як і більшість робіт хореографа, привертають увагу до конкретних проблем у суспільстві. У випадку інсталяції «Мелт», – це кучугури солі, якою взимку посипають дороги Нью-Йорка.

Хореографа надихає і простір на даху мистецького центру, спроектованого американським архітектором Френком Ґеретом.

«Це та таємниця, яку мають ці будівлі, і яку ми насправді не розуміємо. Знаєте, прямі стіни розуму легше сприймати. Я відчуваю, що його проект змушує людей задуматися над формами, а я лише сприяю цьому».

Ніомі Лафранс також відома своїми хореографічними композиціями відео кліпів. Так ролик для співачки Файст був зроблений у співпраці з режисером Патриком Дотером.

«Було дуже цікаво працювати над цим проектом. Взагалі це була ідея Файст відтворити танець її молодості на Олімпіаді, коли багато людей танцюють разом. Ми надали цьому більш людське обличчя, де танцює ніби-то коло друзів».

На відміну від більшості постановок хореографа Лафранс, рухи танцюристів в інсталяції «Мелт» є обмеженими.

«Вони, як комахи, прикуті до стіни… Я використовую багато звукових ефектів, але я також бачу це як скульптуру на стіні, свого роду живу картину».

У ширшому сенсі інсталяція «Танення» є намаганням хореографа Ніомі Лафранс привернути увагу до проблеми кліматичних змін на планеті, зловживання жінками сонячними ваннами і небезпечне захоплення популярними дієтами.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG