Спеціальні потреби

З КНДР видворили знімальну групу ВВС


Видворений з Північної Кореї журналіст Руперт Вінґфілд Гейз прибув до Пекіна.

Кореспондента Бі-Бі-Сі, що приїхав в країну напередодні з'їзду правлячої партії, звинуватили у перекручуванні фактів і «образі гідності» країни.

Ставлення Північної Корея до іноземних журналістів в країні підриває ретельно створений імідж уряду Кім Чен Ина.

У понеділок влада КНДР наказали британському журналістові покинути країну після того, як він був затриманий за «образу гідності» країни напередодні з'їзду правлячої Трудової партії Кореї (ТПК), який проходить у Пхеньяні.

Журналіст Руперт Вінґфілд-Гейз разом з продюсером Марією Бирн і оператором Меттью Ґоддардом були затримані в п'ятницю в аеропорту Пхеньяна, коли збиралися вилітати з країни. Вінґфілд-Гейза зупинили перед посадкою в літак і допитували його протягом восьми годин.

Представник північнокорейського Національного комітету на захист миру Про Рен Ір повідомив, що Вінґфілд-Гейз був затриманий у зв'язку з тим, що в своїх публікаціях він спотворював факти і «ганьбив» керівництво країни.

Представник комітету додав, що журналіст приніс письмові вибачення перед видворенням, і відтепер йому буде заборонено відвідувати Північну Корею.

Британський журналіст і його знімальна група приїхали до Північної Кореї разом з деякими нобелівськими лауреатами напередодні з'їзду ТПК.

Більше 100 іноземних журналістів перебувають у Пхеньяні, висвітлюючи роботу з'їзду - першого такого форуму за останні 36 років.

Виступ північнокорейського лідера Кім Чен Ина на з'їзді стосувався широкого кола питань. Зокрема, він заявив, що Північна Корея не застосовуватиме ядерну зброю, якщо її суверенітету не загрожуватимуть інші ядерні держави. Він також закликав до проведення нових переговорів з Південною Кореєю.

Очікувалося, що в ході з'їзду Кім Чен Ину буде присвоєно новий титул, але підтверджень цього поки що не надходило.

Іноземних журналістів не пускають в зал, де проходить з'їзд, і їм доводиться писати свої репортажі з приміщення, яке знаходиться на деякій відстані від будівлі. Вони можуть відвідувати тільки окремі місця в Пхеньяні, схвалені владою, в супроводі гідів.

Знімальна група ВВС вже прибула до Пекіна.

Дивіться також: Заховані в офшорах гроші можуть викликати шок - огляд оцінок експертів

Заховані в офшорах гроші можуть викликати шок - огляд оцінок експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG