Спеціальні потреби

Керівники НАТО обговорили умови створення нового союзного батальйону у Балтії


US forces in Helmand Province of Afghanistan

Багатонаціональне військо налічуватиме до 4000 кадрів і прибуде на заплановані місця до травня 2017 року

Новий союзний батальйон для стримування російської агресії в Балтійському регіоні прибуде на місце до травня 2017 року, а деякі одиниці прибудуть раніше, заявив у неділю глава військового комітету західного Альянсу.

Військові лідери НАТО зібралися в Спліті, Хорватія, цих вихідних, щоб обговорити розгортання батальйону, правила застосування ним збройних сил і його командно-штабні можливості.

Чеський генерал армії Петр Павел, який очолює військовий комітет НАТО, заявив, що бойові групи будуть прибувати в різний час у першій половині 2017 року. Сили США, близько 1000 солдатів, надійдуть із 2-го кавалерійського полку, заснованого у Фільзеку, Німеччина, і повинні прибути до Польщі в квітні, повідомили американські чиновники.

На своєму липневому саміті у Варшаві НАТО ухвалило рішення про створення нового багатонаціонального батальйону, який буде розміщений у Польщі та країнах Балтії. Ця армія має бути спрямована на стримування російської агресії в регіоні. Союзники зі Східної Європи були стурбовані можливістю зростання загрози з боку Росії, оскільки Москва анексувала Крим в України в 2014 році.

У Хорватії керівники оборони НАТО, в тому числі голова Об'єднаного комітету начальників штабів, американський генерал морської піхоти Джозеф Данфорд, обговорили правила взаємодії, за якими працюватиме батальйон. Правила будуть відрізнятися в кожній країні, що відображатиме відмінності в ситуації й угоди з країнами, що їх прийматимуть.

У той час, як генерал Павел не окреслив правила, він сказав, що вони будуть змінені від тих, за якими оперують нинішні міжнародні сили в регіоні, щоб дозволити новому батальйону НАТО перейти від мирного становища до кризової ситуації швидко.

«З цими чотирма бойовими групами ми не говоримо виключно про навчальну присутність», – сказав він. «Цей батальйон повинен служити як засіб стримування і у випадку необхідності, в якості бойової сили. Правила будуть відрізнятися».

Деякі з військовослужбовців, що беруть участь у батальйоні стримування, як із країн-учасниць НАТО, так і з країн, що прийматимуть війська, пройшли навчання на об'єкті армії США в Графенвер, Німеччина. Солдати освіжили знання оборони часів холодної війни, а також вивчали електронні методи ведення війни, які використовуються пітримуваними Росією військовими силами в Україні.

Воєначальники НАТО представлять пропозиції для командування нових блоків на зустрічі міністрів оборони альянсу в жовтні, зазначив генерал Павел.

Генерал Павел також підкреслив, що нові сили НАТО в Балтійському морі, ймовірно, будуть під контролем штабу польської дивізії, яка доповнюється міжнародними співробітниками. Генерал армії США Кертіс Скапаротті, командувач силами НАТО, буде мати основний контроль над новим батальйоном НАТО.

На додаток до батальйону США в Польщі, Німеччина надішле війська в Литву, Канада буде постачати солдатів у Латвію, а британці матимуть бойову групу в Естонії. Інші країни, в тому числі Норвегія, Данія і Франція, доповнюють ці сили.

«Є багато напрямків роботи», пояснив генерал Павел. «Ми намагаємося побачити загальну картину, щоб бути впевненими, що заходи, які ми вживаємо, є добре скоординованими, взаємно доповнюють один одного, і ми не працюємо в різних напрямках».

Дивіться також: Чи стануть Україна та Грузія членами НАТО?

Чи стануть Україна та Грузія членами НАТО? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG