Спеціальні потреби

Ситуація на АЕС Фукусіма викликає занепокоєння з боку ядерних експертів


АЕС Фукусіма
Японські ядерні експерти висловлюють дедалі більше занепокоєння з приводу нового витікання радіоактивної води, яке виявлено на пошкодженій атомній електростанції «Фукусіма».

Представники Регуляторної комісії заявили в середу, що вони планують підвищити рівень тривоги на АЕС Фукусіма з першої позначки (аномалія) до третьої (серйознаий інцидент) на міжнародній шкалі радіоактивних витоків. Шкала має сім позначок – від нуля до семи, причому сьомий рівень найсерйозніший.

Токійська енергетична компанія (TEPCO) заявила, що зі сталевої цистерни на АЕС уже витекло щонайменше 300 тон радіоактивної води. Це одна із сотень цистерн з токсичною водою, яку використано до охолодження розплавлених реакторів.

Компанія TEPCO, яка адмініструє АЕС Фкусіма, не встановила точно джерела витікання. Проте вона наполягає, що рівень радіації назовні об’єкту не змінився і каже, що вода не досягла Тихого океану, який віддалений лише за 100 метрів від об’єкту.

Уже раніше з цистерн зберігання зареєстровано витікання радіоактивної води, але цей випадок найсерйозніший. Це викликає запитання про про надійність цистерн для зберігання токсичної води, якою охолоджено реактори. Щодня цистерни наповнювались 400 тонами такої води.

Компанія TEPCO вже раніше визнала, що велика кількість радіоактивних ґрунтових вод просочилась в океан.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG