Спеціальні потреби

Обама подякував Україні за відмову від ядерних матеріалів і закликав до чесних виборів


На саміті з ядерної безпеки у Сеулі президент CША Барак Обама провів ряд двосторонніх переговорів, серед яких була зустріч з президентом України. Барак Обама висловив вдячність Віктору Януковичу і українському народу за повне вивезення з країни високозбагаченого урану. Він зазначив, що такий крок підтверджує лідерство України у зміцненні ядерної безпеки світу.

Серед іншого, президент США також підкреслив важливість продемонструвати дієвість демократії в Україні шляхом проведення вільних, справедливих і прозорих парламентських виборів у жовтні. Президент Обама також висловив занепокоєння щодо вибіркового правосуддя та переслідування політичної опозиції в Україні.

В останній день саміту президент Барак Обама заявив його учасникам, що міжнародна спільнота мусить «вдатися до серйозних і тривалих зусиль» для скорочення кількості ядерної зброї.

Керівники понад 50 країн підтвердили свою відданість справі скорочення світових арсеналів ядерної зброї.

Водночас американський президент визнав, що з часу саміту у Вашингтоні два роки тому зроблено поступ і звернув увагу на те, що кількість учасників, які беруть участь у цьогорічному саміті, перевищила 50 країн.

Він сказав, що результатом цього саміту буде «більша глобальна структура», яка також дозволить міжнародній громадськості «безпечно й ефективно» розвивати мирне використання ядерної енергії.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG