Спеціальні потреби

У Новій Зеландії продовжуються рятувальні заходи після сильного землетрусу


У Новій Зеландії військові та цивільні вертольоти евакуюють сотні мешканців і туристів з невеликого міста Кайкура з Південного острова, що розташоване понеподалік епіцентру землетрусу, який стався в понеділок. Сила землетрусу сягала 7,8 бала за шкалою Ріхтера, загинуло щонайменше двоє людей. Мальовниче прибережне містечко часто відвідують туристи, які спостерігають за китами у морі.

Епіцентр землетрусу був приблизно за 90 кілометрів на північ від міста Крайстчерч, в якому у 2011 році від нищівного землетрусу загинуло 185 людей. За приблизними підрахунками, від 80 до 100 тисяч зсувів ґрунту змінили краєвид Кайкури, відрізуючи дорожнє і залізничне сполучення. Поліція заявила, що водні ресурси обмежені, електропостачання частково припиняється, а більшість населення перебуває в евакуаційних центрах.

Народжений у Канаді професор цивільної і екологічної інженерії з Університету в Окленді Кен Елвуд заявив кореспондентові «Голосу Америки» Віктору Бетті, що сильний землетрус на невеликій глибині, як цей, що стався на глибині 23-ох кілометрів, у такому гірському регіоні завжди спричиняє масові зсуви ґрунту.

Дивіться також: Дональд Трамп явно змінив політичний тон у першому телевізійному інтерв'ю як новообраний президент

XS
SM
MD
LG