Спеціальні потреби

Які зміни очікують ринок роздрібної торгівлі у наступне десятиліття?


Країни Близького Сходу, Африки та Індії в наступні 10 років будуть найбільш привабливими для мереж роздрібної торгівлі

Національна федерація роздрібної торгівлі США у неділю в Нью-Йорку провела щорічні збори. До цього найбільшого у світі об’єднання професіоналів сфери роздрібної торгівлі входять компанії із 45 країн світу. Новий глобальний тренд на який, схоже, буде орієнтуватись бізнес – уповільнення споживання у США та стрімке зростання споживацьких настроїв у Китаї, Азії і не лише.

Більше 18 тисяч профі роздрібної торгівлі з 500 компаній з усього світу зібрались на щорічні збори Національної федерації роздрібної торгівлі у Нью-Йорку. Цьогорічний захід носив ім’я «Велике шоу».

Голова підрозділу глобальної економіки консалтингової компанії «Delloitte», Іра Каліш, вважає, що ринок торгівлі у США наступні 10 років буде зростати повільно, а от Китай, В’єтнам, Індонезія, Туреччина, Єгипет, Південна Африка та Колумбія мають потенціал до швидкого розвитку:

«У цих країнах ми побачимо стрімке зростання середнього класу і це має велике значення для світової торгівлі та постачальників товарів. Але якщо місцеві уряди не зможуть підтримати це зростання відповідною політикою, то світ можуть чекати нові економічні кризи, і це одна з реальних загроз майбутнього десятиліття».

Водночас Тоні Галі, директор асоціації постачальників VICS каже, що її організація відслідковує неформальні ознаки, які свідчать про ріст економіки, наприклад, коли родина купує собі другу машину, як це зараз відбувається у Бразилії:

«Ще одна ознака – витрачання грошей на розваги і відпочинок – купівля домашньої техніки, подорожі на курорти, тощо. Додаткові витрати це ознака добробуту родини».

Але, щоб міжнародні торгівельні компанії прийшли на нові ринки, уряди країн повинні створити безпечні умови для їхніх працівників, обладнання та інвестицій. Жак Бер з французької компанії «Ingenico», яка займається електронними платежами, каже, що країни з економіками, що стрімко розвиваються, насамперед мають подбати про створення безпечного середовища для бізнесу:

«Безпека і стабільність – це ключові фактори, якщо ви хочете, щоб в країну прийшли інвестори. Тільки в таких умовах вони зможуть розвивати структуру роздрібної торгівлі та розбудовувати торговельні мережі».

Іра Каліш з «Deloitte» каже, що країни де середній вік населення є меншим, зокрема на Близькому Сході, в Африці та Індії, в наступні 10 років будуть найбільш привабливими для мереж роздрібної торгівлі. Жак Бер погоджується. На його думку, рівень освіти та прозорість судової системи є важливими факторами зростання. Проте найважливішою є взаємна довіра – впевненість, що ні покупець, ні продавець не будуть ошукані.


XS
SM
MD
LG