Спеціальні потреби

У викрадених хакерами звітах дипломатів ЄС йшлося і про Україну, NYT


Будівля Європейської комісії у Брюсселі

New York Times повідомляє, що упродовж трьох років хакери успішно вламувалися у дипломатичні комунікації Європейського Союзу.

Газета отримала понад 1100 копій листів від компанії Area 1, що спеціалізується на кібербезпеці.

Більшість тих матеріалів - звичайне дипломатичне листування і тижневі звіти з європейських представництв у США, Україні, Китаї, Росії та в інших країнах.

Часопис наводить думку фахівців, що виявлені методи хакерів тотожні тим, які раніше застосовувала спеціальна служба військового відомства Китаю.

The New York Times вважає, що у перехоплених даних міститься багато інформації про стратегію Європи у питаннях міжнародної політики, торгівлі, протидії тероризму, міграції та розширення, і що Китай, або інші країни могли використати її собі на користь.

Коментуючи вилив інформації, в ЄС заявляють, що знають про можливу проблему і проводять розслідування, але також стверджують, що у даному випадку хакери не змогли дістатися до таємного листування.

У перехоплених даних зокрема містяться розлогі звіти європейських дипломатів про дії Росії проти України, включно із застереженням 8 лютого, що Росія перетворює анексований Кримський півострів “на гарячу зону, де можливо вже розміщені ядерні боєголовки”.

Згадано про запит щодо того, чи дозволяти колишньому російському заступнику міністра закордонних справ Дмитру Рогозіну, який закликав до анексії Криму, приїхати в Австрію на міжнародну зустріч з питань космосу. Рогозін перебував під європейськими санкціями.

У листах також є оцінки липневого саміту президента Трампа з російським президентом Путіним, в яких зустріч названа “успішною (принаймні для Путіна)”.

Президент Трамп і президент Путін в Гельсінкі 16 липня 2018.
Президент Трамп і президент Путін в Гельсінкі 16 липня 2018.

Європейські дипломати звітують про дискусії з американськими колегами після саміту в Гельсінкі і прес-конференції, на якій Трамп припустив можливість допиту росіянами колишніх американських дипломатів у обмін на допит американцями росіян, яким спеціальна прокуратура Мюллера оприлюднила обвинувачення у втручанні в американські вибори.

У листі датованому 20 липня, пише The New York Times, представники Білого дому запевнили європейців, що тій погодженості не дадуть ходу, щоб не допустити допиту американців.

Лист за 7 березня підсумовує труднощі у взаєминах ЄС з адміністрацією Трампа.

Газета переповідає, що заступниця голови місії Євросоюзу у Вашингтоні Каролайн Вікіні писала про “негативне відношення до ЄС на початку, яке створило чимало непевності”.

У тому листі дипломатам усіх 28 країн - членів рекомендовано називати США “нашим найважливішим партнером” навіть за умов протидії Трампу “у питаннях, де ми не погоджуємося зі США (наприклад щодо клімату, торгівлі, іранської угоди)”.

Фахівці з кібербезпеки також повідомили, що окрім ЄС у цьому розслідуванні виявлено викрадення інформації також з ООН та інших установ, які були попереджені про інцидент.

Вашій увазі: Як Росії не вдалося заблокувати українську резолюцію в ООН щодо Криму

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG