Спеціальні потреби

Барак Обама закликав бізнес-лідерів США співпрацювати задля розвитку Америки


У понеділок президент США Барак Обама виступив з промовою перед бізнес-лідерами в американській Торговельній палаті. Попри те, що він має досить напружені стосунки з бізнес-громадою, Обама нагадав керівникам корпорацій про спільну відповідальність і пообіцяв робити більше для того, аби допомогти американським компаніям залишатися конкурентоздатними.

В оточенні найближчих радників, президент Обама прогулявся від Білого дому до Торговельної палати США, штаб-квартира якої розташована відразу через дорогу. Бізнес-громада США зустріла президента, вивісивши на будівлі гігантські плакати, на яких писало єдине слово – «робота». Барак Обама спробував примиритися з підприємцями і по-сусідськи пожартував так:

«Слухайте, може якби я приніс вам торта, коли вперше в’їхав у своє нове помешкання через дорогу, то у нас би склалися кращі стосунки? Я спробую виправити ситуацію».

Але президент США, насправді, прийшов до підприємців із серйозною розмовою. За підрахунками економістів, американські компанії акумулювали на резервних рахунках близько двох трильйонів доларів готівки, і не поспішають вливати гроші у бізнес. Барак Обама нагадав компаніям, що це також і їх обов’язок створювати робочі місця і розвивати економіку країни. За його словами – саме тепер настав час інвестувати в Америку.

З рівнем безробіття у США, який ніяк не опускається нижче 9%, цей візит Обами був спрямований на те, аби знайти спільну мову між Білим домом і корпораціями, які постійно сперечаються щодо напрямку економічного розвитку США. Чи найбільше думки сторін розходяться щодо реформи системи охорони здоров’я, нещодавно підписаної Обамою. Підприємці вважають, що впровадження реформи вдарить по їхніх кишенях. Натомість президент наполягає, що врешті бізнес залишиться у виграші:

«Я розумію цю недовіру, це скептичне ставлення. Але бюджетний комітет Конгресу підрахував, що протягом наступних 10 років у кишені малого бізнесу буде повернуто близько 40 мільярдів доларів податкових кредитів з охорони здоров’я».

Тим часом торговельна Палата США не припиняє критикувати Білий дім за проведення реформи охорони здоров’я і реформування фінансового сектора. Президент пробував пояснити, що він розуміє розчарування бізнес громади, але сьогодні – це необхідні кроки.

«Я усвідомлюю серйозність вашої відповідальності перед акціонерами, а також тиск, який чинять ці щоквартальні звіти. Я розумію це», – підкреслив Обама.

Підприємці дещо скептично зустріли слова Обами, особливо коли той говорив про урядові ініціативи в економіці. Чимало з них переконані, що треба говорити про конкретні проекти, а також про те, як скоро їх можна втілити в життя. Втім, попри розбіжність у поглядах з федерацією підприємців, Обама закликав корпоративних лідерів знайти спільну мову, задля добробуту країни. В обмін на це Обама пообіцяв переглянути деякі закони, податкове регулювання а також інвестувати у розвиток інфраструктуру, щоб американські компанії могли якісніше конкурувати у цей час складної глобальної економіки.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG