Спеціальні потреби

Барак Обама запропонував план порятунку ринку нерухомості у США


Президент Обама перебуває у своєму триденному турне західним узбережжям США. У штатах Невада, Каліфорнія та Колорадо Барак Обама зустрічається з виборцями і збирає кошти на свою виборчу кампанію. Під час виступу у Лас-Вегасі президент США оприлюднив план допомоги американським домовласникам. Очікується, що у Денвері він говоритиме про допомогу студентам у виплаті позичок на навчання.

У штаті Невада рівень безробіття – найвищий в усій країні і становить понад 13%. Місто Лас-Вегас, яке колись процвітало завдяки індустрії азартних ігор, тепер переживає найбільші скорочення. Порівняно з усією країною, у Неваді також рекордна кількість людей втратила свої будинки за несплату відсотків по кредитах. Тому саме у цьому штаті Барак Обама оприлюднив програму допомоги домовласникам:

«Це відчутно допоможе власникам будинків перефінансувати свої позички під нижчі відсотки і зекономити кошти. Я продовжуватиму робити усе, що в моїх силах, щоб стабілізувати ринок нерухомості, сприяти росту економіки та збільшенню робочих місць, щоб відновити стабільність середнього класу».

Згідно із запропонованим планом, домовласники зможуть перефінансувати свій кредит, навіть якщо їхня позика на 125% перевищує ринкову вартість будинку. Експерти кажуть, що такий крок може на 2-3% зменшити втрату домовласниками своїх будинків, що матиме відчутний ефект.

План президента може неабияк покращити становище таких людей як Джен Дюнсмор. За свій будинок на Флориді вона винна 300 тисяч доларів, в той час як його ринкова ціна – 250 тисяч.

«Ми намагалися говорити з банком про перефінансування, але їх відповідь була брутальною», – нарікає Джен.

Багато аналітиків кажуть, що криза на ринку нерухомості є головною причиною, яка сповільнює ріст економіки США. Аби ввести план у дію, президент видасть спеціальне розпорядження, яке не потребує затвердження Конгресом. Це – єдиний шлях як можна домогтись змін в обхід двопартійних суперечок на Капітолійському пагорбі.

Якщо план Обами набере чинності, це може покращити становище мільйона американців. А тим часом, втративши роботу і помешкання, тисячі людей живуть у тимчасових притулках та покладаються на допомогу благодійних організацій.

XS
SM
MD
LG