Спеціальні потреби

Обама пообіцяв протистояти «темній тактиці» Росії


Барак Обама, президент США

Президент США виступив на урочистостях, присвячених 25-річчю перемоги демократії в Польщі

Президент США Барак Обама пообіцяв у середу боротися проти «темної тактики», яку, за його словами, використовує Росія у своїх спробах нав'язати свою волю народу України.

Виступаючи у Варшаві на урочистостях, присвячених 25-річчю перемоги демократії в Польщі, Обама зазначив, що країни вільного світу єдині у своєму прагненні захистити суверенітет України.

«Ми стоїмо разом, оскільки ми віримо в те, що народи і нації мають право самі визначати свою долю. Це стосується і народу України», - сказав президент США.

«Наші вільні нації, - продовжував він, - будуть стояти разом, щоб забезпечити, щоб подальші російські провокації дорого обійшлися Росії та обернулися для неї подальшою ізоляцією. Ми пролили багато крові і затратили значні кошти, щоб забезпечити єдність Європи, і тому ми відмовляємося допустити, щоб темна тактика 20-го сторіччя визначала характер 21-го століття».

Раніше Обама оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги в розмірі 5 мільйонів доларів і зустрівся з новообраним президентом Петром Порошенком. Як повідомив Білий дім, новий пакет допомоги передбачає поставки бронежилетів, приладів нічного бачення і засобів зв'язку.

Таким чином, за даними Білого дому, загальний обсяг допомоги США, спрямованої на зміцнення української безпеки, за період з березня склав 23 мільйони доларів.

«Сполучені Штати абсолютно віддані справі підтримки українського народу не тільки у найближчі тижні, але і в найближчі роки , - заявив Обама журналістам після зустрічі з Петром Порошенком.

У Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен повідомив, що до кінця червня Альянс підготує пакет заходів, покликаних допомогти Україні з реформою оборонної сфери і модернізацією збройних сил.

Окремі держави-члени НАТО також виступили з пропозиціями про надання допомоги Україні, включаючи консультаційну, технічну та матеріальну підтримку. Одначе, за словами представників України і НАТО, мови про постачання зброї не йде.

«Ми отримали допомогу від Франції, Польщі, США, Великобританії. Допомога надходить і від інших союзників, - повідомив журналістам міністр оборони України Михайло Коваль. - Перелік того, що ми отримуємо, дуже великий. У даний момент мова йде тільки про нелетальне обладнання».

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG