Спеціальні потреби

Обама: Посольство США в Гавані запрацює вже цього літа


США та Куба відкриють свої посольства в липні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

США та Куба відкриють свої посольства в липні

США і Куба здійснюють черговий крок на шляху нормалізації відносин між двома країнами після понад півстолітнього протистояння.

США і Куба здійснюють черговий крок на шляху нормалізації відносин між двома країнами після понад півстолітнього протистояння.

У середу президент Барак Обама оголосив про офіційне відновлення дипломатичних взаємин і відкриття посольств. Він повідомив, що пізніше цього літа державний секретар Джон Керрі поїде в Гавану, формально, щоб «знову підняти американський прапор над нашим посольством.

За словами президента Обами, оголошення про відновлення дипломатичних взаємин не є просто символічним кроком:

«Коли США закрили посольство в 1961 році, я не думаю, що хтось розраховував, що мине півсторіччя до того часу, коли воно буде відкрито знову. Адже між нашими країнами лише 90 миль відстані і нас пов’язують родинні зв’язки і дружба між народами. Але між урядами були справжні і глибокі розбіжності. Часом ми потрапляємо у пастку звички. Це означало, що США трималися за політику, яка не спрацьовувала. Замість підтримки демократії і можливостей для кубинців, наші намагання ізолювати Кубу, попри наші благі наміри, приносили протилежний результат, цементуючи статус-кво й ізолюючи США від сусідів у нашій півкулі. Сьогоднішній поступ показує, що ми не мусимо бути в’язнями минулого. Якщо щось не спрацьовує ми можемо і будемо його змінювати», - заявив президент Обама.

Історик каже, що адміністрація Обами – не перша, що бажала нормалізувати взаємини з Кубою:

«Обамі передували Джиммі Картер, Генрі Кіссинджер і, можливо, меншою мірою Білл Клінтон – усі вони вели серйозні переговори з кубинцями».

Старше покоління іммігрантів з Куби, які налаштовані проти Кастро, відходить, молодші кубинці хочуть відновлення зв’язків з островом
Пітер Корнблу

Пітер Корнблу співавтор нової книги, яка описує історію закулісних переговорів Вашингтона і Гавани упродовж минулого півсторіччя. Попри те, що були періоди відкритого протистояння…навіть Джон Кеннеді після кубинської ракетної кризи не цурався таємної дипломатії. Але Обама досяг успіху, каже Корнблу, через зміни, які відбулися у настроях виборців штату Флорида, де утворилася величезна кубинська діаспора.

«Громадська думка там змінилася, бо старше покоління іммігрантів з Куби, які налаштовані проти Кастро, відходить, молодші кубинці хочуть відновлення зв’язків з островом».

Після пом’якшення обмежень на поїздки американців на Кубу чимало з них побачили, що ембарго не досягло мети. А з того часу, як Куба звільнила американського розвідника Алана Ґросса, в обмін на трьох кубинців, затриманих у США, процеси почали розвиватися дуже швидко.

Звичайно, ніхто не очікує, що Куба зміниться за одну ніч
Барак Обама

«Барак Обама розуміє, що має обмежене вікно можливостей для зміни політики США щодо Куби, щоб його опоненти вже не змогли повернути усе назад, коли він піде з посади», - зазначив історик.

Але для повного скасування ембарго і для того, щоб усі американці могли вільно танцювати на вулицях Гавани, президентові буде потрібна згода Конгресу, де зараз панує Республіканська опозиція.

«Звичайно, ніхто не очікує, що Куба зміниться за одну ніч. Але я вважаю, що американське залучення через посольство, бізнес, а найголовніше - через наших людей - це найкращий спосіб просувати наші інтереси і підтримувати демократію та права людини», - заявив президент Барак Обама.

Дивіться також: Відмова України платити борг навіть сподобається кредиторам - економіст

Відмова України платити борг навіть сподобається кредиторам - економіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

XS
SM
MD
LG