Спеціальні потреби

Обама і Олланд обговорили ситуацію на сході України


Барак Обама і Франсуа Олланд у Білому домі 11 лютого 2014р.

Президент Барак Обама провів телефонну розмову з президентом Франції Франсуа Олландом з метою обговорити ситуацію на сході України. Лідери двох країн погодилися, що вони воліли б двосторонню угоду про припинення вогню при повній підтримці Росії та мирне вирішення конфлікту, включаючи звільнення всіх заручників.

Проте, за відсутності значних зусиль з боку сепаратистів вступити в переговори або виконувати угоду щодо припинення вогню, президент США зазначив, що «ми поважаємо відповідальність українського уряду за підтримку громадського порядку в країні і захист населення».

Глави двох держав далі прийшли до єдиної думки про те, що на Росії лежить відповідальність за припинення дестабілізуючих дій, у тому числі: відмова від згоди і сприяння при транзиті зброї і бойовиків через кордон; відмова від нарощування військової потужності біля кордону; призупинення триваючої прямої і непрямої підтримки войовничих сепаратистів.

Президенти погодилися, що Сполучені Штати та Європа повинні робити подальші узгоджені заходи з тим, щоб Росія відчула наслідки своїх дій, якщо вона не вдасться до негайних кроків з деескалації конфлікту.

XS
SM
MD
LG