Спеціальні потреби

Обама каже, що він "недооцінив" вплив російського втручання у вибори


Президент США Барак Обама під час останньої прес-коференції в залі для брифінгів у Білому домі у Вашингтоні, 16 грудня 2016 року.

Президент США Барак Обама після висновку розвідки США, що Росія втрутилася в президентські вибори, заявив, що він "недооцінив" вплив кампанії з дезінформації і хакерськіх зломів комп'ютерів на демократію.

В програмі на американському телеканалі ABC Обама заявив, що він не думає, що він недооцінив президента Росії Володимира Путіна, який за даними розвідувального співтовариства США замовив кампанію, щоб підірвати американську систему демократичних виборів, а також дискредитувати суперника обраного президента Дональда Трампа колишнього держсекретаря США Гілларі Клінтон.

Обама зауважив: "Я думаю, що я недооцінив ступінь, в якій в цьому новому інформаційному столітті це можливо для дезінформації, для кібер-зломів, і так далі, впливати на наші відкриті суспільства, наші відкриті системи, втручатися в наші демократичні практики шляхами, які, я вважаю, прискорюються".

Він сказав, що він оприлюднив скорочену версію доповіді американської розвідки стосовно російських кібер-втручань, "щоб переконатися, що ми розуміємо, що це є те, що Путін робить протягом досить довгого часу в Європі, спочатку в колишніх державах-сателітах, де є багато російськомовних, але все більше і більше в західних демократіях".

Розвідувальне співтовариство США дійшло висновку, що Росія зламала тисячі електронних листів голови кампанії Гілларі Клінтон Джона Подести і оприлюднила їх за посередництвом сайту WikiLeaks за місяць до виборів в США.

В доповіді не було оцінки, чи змінило це результат виборів. Це новообраний президент Дональд Трамп зазначив в серії твітів після отримання брифінгу розвідки в п'ятницю.

Він також написав: "Через грубу халатність з боку Демократичного Національного Комітету статися хакерські напади. Республіканський національний комітет мав сильний захист".

Обама застеріг від занадто тісних відносин з Москвою.

"Одна з речей, що мене турбує, є ступінь, в якій останнього часу ми вже бачили багато коментарів з боку республіканців або вчених мужів та коментаторів на кабельному телебаченні, які, схоже, мають більше довіри до Володимира Путіна, ніж до своїх співвітчизників-американців, тільки тому що вони є демократами. Не має так бути".

Президент Обама додав: "Ми повинні нагадати собі, що ми знаходимося в одній команді. Володимир Путін - не в нашій команді. Якщо ми дійдемо до момента, коли люди в цій країні відчуватимуть більшу спорідненість з лідером, який є противником, і бачить США і наш спосіб життя, як загрозу для нього, то ми будемо мати більші проблем, ніж просто кібер-хакерство".

Обама зустрічався з Трампом віч-на-віч незабаром після виборів і говорив з ним кілька разів.

"Головне, що я намагався сказати, це те, що є різниця між керівництвом і виборчою кампанією", сказав Обама, "він повинен цінувати, те що, як тільки ви входите в цей кабінет після складання присяги, ви тепер на чолі найбільшої організації на Землі ".

Обама сказав, що він розмовляв з обраним президентом про довіру до спецслужб США.

"Коли я говорив з ним про нашу розвідку, я сказав йому, що бувають часи, коли у вас є сирі розвідувальні дані, які надходять, і з мого досвіду протягом восьми років, розвідка вміє казати: "Дивіться, ми не можемо з упевненістю сказати, що це означає".

Але Обама додав: "Будуть часи, коли єдиним способом зробити правильне рішення, це коли буде впевненість в тому, що цей процес працює. І люди, яких ви зробили відповідальними за це, дають вам свої найкращі оцінки."

Обама сказав, що він також говорив з Трампом про його схильності до поширення повідомлень через Твіттер.

Дивіться також: Мішель Обама надихнула молодь у своїй заключній у статусі першої леді промові

XS
SM
MD
LG