Актуально
- Голос Америки
Обама виступив у Новому Орлеані з нагоди 10 річниці урагану «Катрина»

У четвер президент США Барак Обама побував у Новому Орлеані та зустрівся з жителями міста, десять років тому зруйнованого ураганом «Катрина». Тоді жертвами стихійного лиха стали майже 1800 осіб.
Виступаючи в недавно побудованому громадському центрі в одному з тих районів міста, що найбільше постраждали від урагану, президент відзначив «вражаючі успіхи» у відновленні Нового Орлеану.
Свій виступ президент почав з розповіді про швидке та стійке відновлення американської економіки. За його словами, незважаючи на те, що протягом останніх кількох тижнів ситуація на світових фондових ринках була нестабільною, «у Сполучених Штатах Америки, з усіма тими проблемами, з якими нам досі доводиться мати справу, у нас в руках залишаються кращі карти, і нам потрібно правильно ними зіграти».
Говорячи про стихійне лихо, що спіткало жителів Нового Орлеану десять років тому, президент сказав: «Світ нажахано спостерігав за тим, як вода дедалі прибувала, затоплюючи ці історичні вулиці Нового Орлеану, як люди рятувалися на дахах, на вулицях лежали трупи людей, діти плакали, як тисячі людей зібралися на стадіоні «Супер Доум».
«Те, що почалося як стихійне лихо, перетворилося на техногенну катастрофу, продемонструвавши нездатність уряду подбати про своїх громадян», – продовжив Обама.
Унаслідок урагану постраждали величезні території на узбережжі Мексиканської затоки. На відновлення постраждалих районів було виділено мільярди доларів з федерального бюджету.
Обама зазначив, що відновлення міста - зразок інновацій, ліквідації наслідків стихійного лиха і стійкості людей. На зміцнення дамб, які колись не змогли захистити Новий Орлеан, було витрачено більше 14 мільярдів доларів.
Президент також зазначив, наскільки важливо підвищити стійкість до стихійних лих.
«Під час кліматичних змін нам належить пережити нові екстремальні природні явища, суворіші посухи, більш спустошливі лісові пожежі, сильніші шторми», – сказав Обама. – Саме тому на додаток до таких заходів як будівництво нових і вдосконалених дамб, ми також інвестуємо кошти у відновлення зволожених земель та інших екосистем, які настільки ж важливі для захисту від штормів».
Особливу увагу президент приділив соціальним проблемам. «Ви, – сказав він, звертаючись до жителів Нового Орлеану, – приклад того, що може бути зроблено, коли хороші люди об'єднуються перед обличчям трагедії та колосальних труднощів і, допомагаючи одне одному, будують краще майбутнє».
«Проект відновлення міста передбачає не просто відновлення ... у його колишньому вигляді, – наголосив президент. – Мета полягає в тому, щоб побудувати місто таким, яким воно має бути, – місто, де кожен житель, хоч би ким він був, хоч би як виглядав і хоч би скільки грошей заробляв, мав можливість досягти успіху».
Разом з президентом Обамою в Новий Орлеан приїхала Донна Брезіл – політична радниця адміністрації та уродженка міста. Брезіл працювала в державному відомстві, створеному після урагану для відновлення міста.
«Катрина» була не просто стихійним лихом, – сказала вона. – У всіх відношеннях і для всіх жителів вона стала особистою трагедією. Знадобилося приблизно десять років, щоб завершити деякі відновлювальні роботи. Я думаю, що багато чого ще належить зробити. Ми пишаємося всім тим, що вже зроблено».
Барак Обама зустрівся з мером міста Мітчем Лендрі і жителями кількох районів, де в останні десять років тривали інтенсивні відновлювальні роботи.
«Ми розуміємо, наскільки важка була ця втрата, як це було боляче і як важко було пережити це і запам'ятати все. Ми робимо це не для того, щоб згадувати про минуле, а для того, щоб рухатися вперед. Тому що це місто, яке повільно, але очевидно і стійко, завдяки загальним зусиллям, рухається вперед», – сказав президент.
Нагадаємо, що 29 серпня 2005 року шторм прорвав захисні дамби в Новому Орлеані, внаслідок чого понад 80% території міста виявилися затоплені.
На місто, розташоване на березі Мексиканської затоки, обрушилися тропічні зливи та ураганний вітер, швидкість якого досягала 280 кілометрів на годину. Загинули 1800 осіб; більше мільйона залишилися без даху над головою.
Збитки від «Катрини» перевищили 135 млрд доларів. Цей ураган став найбільш руйнівним стихійним лихом в історії Сполучених Штатів і призвів до найбільшим фінансових втрат.
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум