Спеціальні потреби

Барак Обама: «Якщо не буде угоди, то ми підемо»


Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф

Розбіжності між американською та іранською сторонами на переговорах щодо іранської ядерної програми зменшилися, заявив президент Обама. Разом з тим він підкреслив, що готовий перервати переговори, якщо прийнятну угоду не буде досягнуто.

Ця заява була зроблена в ході інтерв’ю, записаного раніше і випущеного в ефір по телеканалу CBS в неділю. За словами президента Обами, передбачувана угода має дозволити західним інспекторам упевнитися в тому, що Тегеран не веде роботи щодо створення ядерної зброї.

У зв’язку з терміном досягнення угоди (наміченого на кінець березня) Барак Обама, інтерв’ю якого було записано в суботу, сказав, що «якщо не буде угоди, то ми підемо».

Пізніше, у програмі «Face the Nation», прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу сказав, що він і президент Обама «поділяють спільну мету» – не допустити створення Іраном ядерної зброї. «Проте, – уточнив Нетаньяху, – ми розходимося в тому, як це зробити».

Іранська сторона незмінно наполягає на тому, що ядерна програма Ірану носить суто мирний характер, і що атомну енергію Тегеран має намір використовувати тільки в цивільних цілях.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG