Спеціальні потреби

Актуально

Обама запропонував Путіну план виходу з української кризи

Білий дім опублікував тези телефонної розмови президента США Барака Обами з президентом Росії Володимиром Путіним, що тривала протягом години.

У розмові з Путіним, Обама наголосив, що дії Росії порушують суверенітет та територіальну цілісність України, що змусило США, у співпраці з Європейськими партнерами, вжити кілька кроків у відповідь.

Президент Обама підкреслив, що цю ситуацію можна полагодити дипломатичним шляхом, що в інтересах Росії, народу України та міжнародного товариства.

Як вихід з ситуації, Обама запропонував: прямі переговори між урядами України та Росії, за підтримки міжнародного співтовариства; міжнародні спостерігачі, які забеспечать аби дотримувалися права усіх українців, включно з етнічними росіянами; Російські сили повернуться на свої бази; міжнародна спільнота допомагатиме українському народові у час підготовки до виборів у травні.

Раніше, виступаючи в Білому домі, президент Обама сказав:

«Цього ранку я підписав виконавче розпорядження, яке дозволяє накласти санкцій на окремі особи та організації, відповідальні за порушення суверенітету і територіальної цілісності України або крадіжку активів українського народу».

Обама також додав: «І це розпорядження підкреслює принцип державного суверенітету. Пропонований референдум про майбутнє Криму порушував би Конституцію України та міжнародні закони. Будь-які дискусії, заявив американський лідер, про майбутнє України мусять включати участь законного уряду України. У 214 році давно минулися дні, коли кордони могли бути накреслені понад головами демократичних лідерів», – підкреслив президент Обама.

Президент Обама підкреслив, що державний секретар США Джон Керрі продовжить переговори з міністром закордонних справ Росії Лавровим, урядом України та іншими міжнародними партнерами задля реалізації визначених кроків.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG