Спеціальні потреби

Обама втягує Москву у перегони озброєнь, які обвалять її вже вдруге за 30 років - оглядач


Президент США Барак Обама у протистоянні із Росією вдається до стратегії, яку свого часу використав проти СРСР президент-республіканець Рональд Рейґан. Про це на сторінках впливового американського видання The Hill пише юрист та політичний оглядач Чак Гоббс.

"Обама втягує Росію у гонку озброєнь, одночасно готуючись до силового протистояння у Східній Європі, якщо у ньому виникне потреба", - резюмує своє бачення дій адміністрації президента Обами Гоббс.

На думку оглядача, у Росії зараз фактично відтворено умови, які передували розпаду СРСР: військовій промисловості відведено провідну роль у національній економіці, а Москва нарощує витрати на оборону до рівня, який загрожує штовхнути країну до банкрутства.

Гоббс звертає увагу - якщо у 1980-х оголошена президентом США Рональдом Рейґаном Стратегічна оборонна ініціатива - "зоряні війни" штовхнула СРСР до нарощування озброєнь, яке зрештою обернулось колапсом СРСР, то у 2014-му та 2015-му Путін ініціював витратні військові кампанії в Україні та Сирії, які банально не по кишені Росії.

На думку автора, співвідношення військових бюджетів Росії та США - 50 мільярдів на рік проти 615 мільярдів на рік - вказує на ймовірність повторення подій 30-річної давнини.

"Лишається фактом, що президент США не лише переграє Путіна у сенсі військових витрат останнього на сирійську кампанію, але і зблизька спостерігає, як через пиху та манію величі Путіна його країна вже вдруге за останні 30 років іде шляхом до економічного та військового колапсу", - пише Гоббс.

Оглядач також звертає увагу, що хоча США зберігають спокій у протистоянні із Росією, ними очевидно ведеться планомірна підготовка на випадок ескалації. Гоббс наводить приклад військових навчань НАТО Trident Juncture, у яких беруть участь 36 000 військових і, де відпрацьовується протидія методам гібридної війни Росії.

Гоббс також нагадує про можливу ротацію американських військових у країнах Балтії. На думку Гоббса, навіть незначна кількісно присутність військових США у регіоні означатиме готовність Вашингтона до повномасштабного занурення у ситуацію у разі агресивних дій з боку Росії.

Дивіться також: Директор Розвідки США дав прогноз дій Путіна у Сирії

Директор Розвідки США дав прогноз дій Путіна у Сирії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG