Спеціальні потреби

США: Росія порушила Договір про ліквідацію РСМД


Адміністрація президента Барака Обами звинуватили Росію в порушенні двостороннього Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), який є одним з головних елементів контролю над ядерною зброєю.

Як повідомив увечері в понеділок представник адміністрації, який розмовляв з журналістами на умовах нерозголошення його імені, президент Обама надіслав Володимиру Путіну листа, в якому заявив, що Росія порушила договір про ракети з 1987 року, провівши випробування крилатої ракети наземного базування.

Газета New York Times повідомляє, з посиланням на джерела в Білому домі, що Державний департамент США має намір найближчим часом оприлюднити свій висновок з цього питання в щорічній доповіді про виконання міжнародних договорів із контролю над зброєю.

У цьому документі, повідомляють американські ЗМІ, зокрема, буде сказано, що «США прийшли до висновку, що Російська Федерація порушила зобов'язання згідно з Договором про ліквідацію РСМД».

Як зазначив представник адміністрації, США також мають намір підняти питання про порушення з боку Росії на високому рівні і домагатися від Москви запевнень у виконанні Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

За словами представника, Обама поінформував про це Конгрес США, а також союзні держави.

Договір про РСМД був підписаний у Вашингтоні радянським лідером Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейґаном у 1987 році. Згідно з цим документом, сторони зобов'язалися не випробовувати, не виробляти і не розгортати крилатих ракет наземного базування з радіусом дії від 500 кілометрів до 5,5 тисяч кілометрів. Це положення, на думку американських представників, і було порушено Росією.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG