Спеціальні потреби

Обама: Ми ламаємо хребет терористичному угрупованню ІДІЛ


Барак Обама виступає з промовою на базі ВПС MаcDill у Флориді

Барак Обама виступив у вівторок з промовою перед військовослужбовцями на американській авіабазі у Флориді

Президент Барак Обама використав свою останню промову на тему національної безпеки, щоб виступити на захист своє політики у сфері боротьби з тероризмом і викласти основні принципи, якими, на його погляд, повинна керуватися нова адміністрація, яка прийде до влади у січні.

Виступаючи перед військовослужбовцями у вівторок на базі ВПС MacDill в місті Тампа, штат Флорида, Обама заявив:

«За останні вісім років, жодна іноземна терористична організація не провела успішного планування та реалізації атаки на нашу батьківщину», додавши, що це не тому, що вони не старалися цього робити. Він сказав військовослужбовцям: «Це ваша заслуга».

Обама оцінив стан боротьби з тероризмом після його двох президентських термінів, отримавши гучні оплески, коли він заявив про ліквідацію лідера аль-Кайди Осами бін Ладена. Він з гордістю вказав на те, що, коли він вступив на посаду 180 000 американських військових були розгорнуті в Іраку та Афганістані, зазначивши, що тепер їх всього 15 тисяч.

За його словами, скорочення сухопутних сил США, розгорнутих в зонах бойових дій, знаменує поворот у стратегії, тобто: більше покладатися на створення міцних міжнародних коаліцій і на місцевих партнерів, з метою скорочення кількості американських людських жертв і грошових витрат.

Ця зміна стратегії також включає різке збільшення кількості авіаударів, завданих безпілотниками по позиціях терористів протягом терміну Обами.

Президент також похвалився значним прогресом у боротьбі з терористичним угрупованням «Ісламська держава»:

«Суть в тому, що ми ламаємо хребет ІДІЛ», - заявив Барак Обама.

Обама зазначив, що успіхи не означають, що загрози безпеці Сполучених Штатів зникли або стали менш серйозними. Президент закликав оцінювати ситуацію в довгостроковій перспективі і виклав основні принципи протистояння тероризму, який він назвав реальною загрозою».

«Отож, замість того, щоб робити фальшиві обіцянки, що ми можемо викорінити тероризм скидаючи більше бомб, або розгортанням все більше і більше військ, або ізолюючи себе від решти світу, ми повинні дивитися на цю загрозу в довгостроковій перспективі і дотримуватися розсудливої стратегії», - сказав президент Обама.

Не згадавши його особисто, Обама відкинув заклик новообраного президента Дональда Трампа заборонити мусульманам в’їзд у США і його підтримку, висловлену в ході виборчої кампанії, щодо використання «вотербордінг» (імітація утоплення підозрюваних в тероризмі – ГА).

«Якщо ми вважатимемо, що це війна між Сполученими Штатами та ісламом, і діятимемо відповідно до такого мислення, ми не просто будемо втрачати більше американців у результаті терористичних атак, але ми не шануватимемо саме цих принципів, які ми кажемо, що захищаємо», - сказав Обама. Він додав, що Сполучені Штати це не країна, де деякі громадяни повинні довести, що вони не є ворогом.

Барак Обама закликав Америку - засновану на надії, а не на страху - залишатися маяком і зразком для решти світу. Він подякував американським військовослужбовцям за те, що вони зробили, і за те, що мають ще зробити. Обама завершив промову традиційною фразою «Боже, благослови Америку!».

Дивіться також: Як проукраїнські активісти у США лобіюють Сенат підтримати законопроект STAND for Ukraine

Як проукраїнські активісти у США лобіюють Сенат підтримати законопроект STAND for Ukraine. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG