Спеціальні потреби

Обaма намагається посилити торгівлю з країнами Азії


Під час свого візиту президент Обама намагається посилити економічні зв’язки з країнами Азії, що за його задумом повинно створити нові робочі місця у Сполучених Штатах. Перепоною залишається не ратифікована Конгресом США угода про вільну торгівлю з Південною Кореєю. Хоча чимало політиків і бізнесменів підтримують документ, опоненти вважають угоду не справедливою по відношенню до американських підприємців.

Компанія «Елікот Дреджерс» виготовляє землекопальне обладнання у місті Балтимор і підтримує принципи вільної торгівлі. Президент компанії Пітер Боу каже, що вільна торгівля є запорукою процвітання його бізнесу:

«Наша компанія побудована на вільній торгівлі ще з часу коли ми виготовляли обладнання, яке використовувалось для побудови Панамського каналу. Тож для нас завжди була важлива вільна торгівля».

Компанія працює з клієнтами по всьому світу і постачає обладнанням Мексику, Бразилію і навіть Нігерію. У компанії підтримують ратифікацію домовленості про вільну торгівлю з Південною Кореєю та іншими країнами. Адже угода зніме восьмивідсотковий тариф на експорт товарів американських компаній, таких як «Елікот Дреджерс». США та Південна Корея підписали відповідну домовленість ще у 2007-му році, але з того часу вона застрягла у Конгресі, через опозицію американської авто- та м’ясної індустрій, які називають цю угоду невигідною для Америки.

Чимало експертів занепокоєні, що США втрачають дорогоцінний час. Поки у Вашингтоні сперечаються, Південна Корея підписала угоду про вільну торгівлю з Європейським Союзом, яка вступає у дію у липні наступного року.

У Білому домі розуміють важливість торгівлі з країнами Азії. Так, за інформацію адміністрації, під час перебування в Індії американська делегація на чолі з Обамою обговорила або ж підписала угоди на суму у 15 мільярдів доларів, які повинні створити 50 тисяч робочих місць у США.

Експерт інституту Катона Деніел Айкенсон говорить, що у Вашингтоні нарешті формується політична воля щодо прийняття угод про вільну торгівлю:

«У Конгресі та адміністрації звучать голоси, які наголошують, що ми залишаємося позаду, нам потрібно ратифікувати угоду з Південною Кореєю».

На думку експертів, посилення позицій республіканців у Вашингтоні після виборів цього місяця, повинно полегшити процес ратифікації угод про вільну торгівлю. Однак опозиція також не здається. Так, автовиробник «Форд» розгорнув кампанію в пресі, яка наголошує, що на кожні 52 південнокорейські автомашини на ринку США, американці мають право продавати в Кореї лише одну.

А у запропонованому вигляді угода цієї проблеми не вирішує. До «Форда» приєдналась також компанія «Крайслер». Автовиробників підтримують деякі демократи в Конгресі. Однак, у компанії «Елікот Дреджерс» вважають, що торгівля повинна залишатися поза політикою.

Напередодні зустрічі президентів США та Південної Кореї у рамках саміту Великої Двадцятки у Сеулі, робочі групи обох країн працюють над удосконаленням угоди, аби усунути перешкоди на шляху до її ратифікації.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG