Спеціальні потреби

Економіка та політична толерантність будуть головними темами виступу Обами у Конгресі


Барак Обама готується виголосити у вівторок другу у своїй президентській кар’єрі «Промову про стан держави». За традицією, президент виступатиме у Конгресі, перед об’єднаною сесією Палати представників та Сенату. Промова про стан держави є свого роду звітом президента про зроблене за минулий рік і озвученням планів адміністрації на наступний. Цього року Барак Обама увійде у переповнену залу засідань Конгресу, маючи у своєму активі декілька відчутних перемог за результатами роботи минулого року. Економіка росте, реформу системи охорони здоров’я підписано, американські війська виведені з Іраку. Цього року, як прогнозують експерти, президент сконцентрує свою увагу на економіці – а саме на створенні нових робочих місць. Інновації, освіта і розбудова інфраструктури – саме це, на думку Обами, лежить в основі майбутнього економічного зростання Америки:

«Моїм завданням номер один буде робота над тим, щоб наша економіка залишалася конкурентоздатною, щоб вона росла, щоб ми створювали робочі місця не лише зараз, але й у майбутньому».

Відповідаючи на заклики Республіканської партії, Барак Обама також оголосить про план реформувати уряд і почати програму скорочення національного боргу:

«Ми також мусимо взяти під контроль дефіцит бюджету і наші борги. Але зробити це треба відповідально».

Саме на гаслах скорочення бюджетних витрат і зменшення урядового втручання в життя країни, минулого листопада Республіканська партія перемогла демократів на виборах у Конгрес та сформувала більшість у Палаті представників. Барак Обама не може ігнорувати суспільні настрої, тому під час промови висловить своє бачення, як можна поєднати амбітну програму економічного росту і режим жорсткої економії.

Після стрілянини в Аризоні, де ледь не загинула конгресмен Ґиффордс, Обама також збирається закликати політиків обох партій проявляти толерантність один до одного і уникати агресивної риторики. Саме політична конфронтація, на думку багатьох, підбурює суспільство до насильства. Частина законодавців також погоджується, що тон політичних баталій потрібно згладити. На підтвердження своїх слів, деякі конгресмени оголосили, що під час президентської промови сядуть у залі не як завжди – за партійною ознакою, а поряд з представниками від іншої партії. Такий прояв політичної згоди аналітики вже охрестили «капітолійським шлюбом».

Аналітики також називають це хорошим знаком для Обами, якому доведеться у 2011-му виконувати свої обіцянки, маючи розділений за партійною лінією Конгрес і втомлене від економічної стагнації, безробіття та боргів суспільство.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG