Спеціальні потреби

В України є час до травня, щоб розібратися із вибірковим правосуддям


Жозе Мануель Баррозу
Вибіркове правосуддя в Україні – одна з ключових сфер, яка хвилює Європейський Cоюз. Про це заявили як президент Ради ЄС Герман ван Ромпей, так і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час прес-конференції на саміті “Україна-ЄС” у Брюcселі. Щоб продовжити курс європейської інтеграції, Україна повинна “рішуче” розв’язати це питання.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу наголосив у понеділок, що перед Україною постає завдання зробити рішучі кроки у трьох основних напрямках.

“Нам потрібно, що три основні вимоги призвели до конкретних результатів. Ми очікуємо рішучих дій у трьох основних сферах, визначених у нашій заяві: зміни у виборчому кодексі, загальні політичні та економічні реформи, та конкретні дії у питанні вибіркового правосуддя. Це реальні та видимі вимоги, які повинні бути виконані у короткий термін”, – заявив Баррозу.

Ті ж вимоги виголосив і президент Ради ЄС Герман ван Ромпей, який зауважив, що занепокоєння щодо вирішення цього питання продовжуються з боку європейської сторони. “Систематична реформа судової системи тут має вирішальне значення, щоб подібні ситуації більше не повторювались”, – додав він.

Виконання цих та інших вимог Україною Європейський Союз перевірятиме вже у травні цього року. За словами політолога, директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, Європа буде задоволена, якщо хоч якісь з них будуть виконані. Це стосується і питання вибіркового правосуддя. Про це він заявив у інтерв’ю Голосу Америки.

«Європа, звичайно, буде вимагати жорсткого виконання висунутих умов. Але вона буде задоволена і частковим їх виконанням», – вважає Вадим Карасьов.

За словами експерта, щодо питання політичних в’язнів – то Юрій Луценко буде на свободі, а Юлію Тимошенко можуть очікувати кращі умови перебування за ґратами.

«Щодо Луценка, справа майже вирішена. Він буде на свободі. Або це буде рішення певних інстанцій, або помилування президента, але можна вважати, що це питання зняте. З Тимошенко буде трошки складніше, але думаю, що на певне пом’якшення умов перебування за ґратами вона може розраховувати. Справа Щербаня або не буде доведена до кінця, або закінчиться виправдовувальним вироком для Тимошенко», – сказав Вадим Карасьов.

Щоб нагадати українцям та Європі, що питання “Юлі” ще не вирішено, українська опозиція зібралася у понеділок на столичному Майдані. Під час мітингу лідер парламентської фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк зазначив, що Україна має стати частиною великої Європи, щоб Юлія Тимошенко та Юрій Луценко вийшли з в’язниці, «де їх ганебно тримає Янукович, який боїться своїх політичних опонентів».
Ми очікуємо рішучих дій у трьох основних сферах, визначених у нашій заяві: зміни у виборчому кодексі, загальні політичні та економічні реформи, та конкретні дії у питанні вибіркового правосуддя. Це реальні та видимі вимоги, які повинні бути виконані у короткий термін.
Жозе Мануель Баррозу

Він також висловив готовність опозиціонерів і далі боротися за звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Крім того, опозиція підготувала резолюцію, в якій звернулася до учасників саміту “Україна-ЄС” із закликом підтримати Україну у її прагненні до асоційованого членства з ЄС, а також спрямувати зусилля на визволення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Прес-служба “Батьківщини” оприлюднила і коментар ув’язненої екс-прем’єрки, в якому вона привітала лідерів ЄС із відновленням діалогу з “вищим керівництвом країни”.

“Це не перетворить Януковича на демократа, але, до моменту усунення діючого режиму, дозволить уповільнити стрімке сповзання нашої країни в бік крайнього авторитаризму, зупинить найгірший для України сценарій”, – сказала Юлія Тимошенко.

Раніше президент України Віктор Янукович заявляв, що усі рішення, які стосуватимуться справ проти опозиціонерів, будуть прийматися “в межах існуючого законодавства, в юридичній площині”.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG